Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

W momencie zdecydowania się na posiadanie zwierzaka w domu, należy przeanalizować wszelkie za i przeciw. Rozumie się przez się, że nie jest to rzecz, którą po jakimś czasie odłoży się w kąt i zapomni. Dlatego decyzja musi zostać w 100 % słusznie podjęta i przeanalizowana. Spora ilość osób głównie decyduje się na posiadanie psa albo kota. Co się z tym łączy, same zobowiązania, przy czym przystępniejsze dla niektórych jest utrzymanie kota. Dlaczego?
kliknij tu
Author: Rocky Mountain Feline Rescu
Source: http://www.flickr.com
Otóż już sam argument nie wychodzenia z domu o właściwych godzinach będzie jak najbardziej na plus dla tego zwierzaka. Można uchylić okno jak i drzwi balkonowe a nasz zwierzak sam wyjdzie jak i wróci. Jednak minusem dla niektórych może być to, iż jak da się zauważyć koty głównie te w mieszkaniach nie są za często wypuszczane. Więc należy jemu zorganizować miejsce na załatwianie potrzeb. W tym miejscu jakby tak dobrze przeanalizować na rynku jest już tak dużo udogodnień, iż nie okropny jest smród odchodów kota. Kuweta , inaczej lokum gdzie kot załatwia swoje potrzeby powinna być wypełniona żwirkiem silikonowym. Ów żwirek silikonowy dla kota dlatego, że wykonany jest z silikonu niebywale żwawo łączy jak i pochłania fetor odchodów wydalanych przez zwierzę. Zaletą danego żwirku jest również to, że dzięki swojej nieregularnej, szczeciniastej strukturze jest w stanie pochłonąć dość spore ilości wilgoci, dlatego nie jest koniecznością nagminna wymiana treści kuwety.

Żwirek ten wsypujemy w kuwecie do wysokości około pięciu cm. Oczywiście na bieżąco niezbędne będzie opróżnianie odchodów, aby obraz kuwety nie spowodował obrzydzenia. Kiedy żwirek silikonowy dla kota jest sprzątany z odchodów to może zostać użytkowany nawet przez czas 1 miesiąca. Rzecz jasna w sytuacji jak dużo kotów korzysta z konkretnej kuwety, przy dużej ilości kotów ten czas się zmniejsza - sprawdź produkrty.Czarno biały kot
Author: Dziunka DBK
Source: http://www.flickr.com
W przypadku, kiedy do kuwety załatwiają się 2 koty, niezbędna będzie zmiana żwirku po upływie około 20 dni, jednak kiedy z kuwety użytkują już trzy koty to nowy żwirek trzeba wsypać po okresie piętnastu dni. Jak widać będzie to bardzo wygodne rozstrzygnięcie dla ludzi mających koty.

Nagrania