Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Pies w domu sprawia wiele radości. Szczególnie, gdy mamy własne podwórko i w większości nasz czworonożny pupil spędza czas na dworze. Jeśli wybrałeś yorka, powinieneś wiedzieć, w jakie akcesoria się zaopatrzyć, aby opieka nad czworonogiem nie sprawiała problemów i dawała psiakowi wszystko, co jest mu konieczne.

pies, karma
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Zacznijmy od bezpieczeństwa naszego yorka. Mieszkając we własnym domu może się okazać, że pies znalazł dziurę w ogrodzeniu, zatem wybrał się na dłuższy spacer i od wielu godzin nie wraca bądź – czego z pewnością byśmy nie chcieli – zgubił się. Z tego powodu gdy tylko psiak trafia do naszego domu, powinniśmy razem z obrożą przymocować mu adresówkę, na której napiszemy dane kontaktowe oraz imię czworonoga. Adresówkę można dobrać w wielu kolorach, dopasowując ją na przykład do obroży.

Do drugiej grupy kluczowych produktów zaliczają się miski plastikowe bądź metalowe, do których nakładamy naszemu czworonogowi jego ulubioną karmę. Niezbędna jest też miseczka na wodę, a aby nie mieć trudności z czystością warto jest kupić specjalną podkładkę pod miseczki. Pożyteczny jest również pojemnik na suchą karmę, który długo zachowa jej świeżość. Oprócz tego taki pojemnik dobrze zabezpiecza przed nie zawsze miłym zapachem karmy, co dotychczas roznosiło się po całej szafce. Większość pojemników można włożyć do zmywarek oraz posiadają specjalną łyżkę do nakładania karmy - pojemniki na suchą karmę. Psiakowi trzeba także przygotować specjalne posłanie, na przykład w formie poduszki, gąbki czy legowiska – domku, idealnego dla yorków. Poczuje się w nim pewnie i bezpiecznie. Legowiska istotne wskazówki na stronie muszą dać się prać w pralce, aby czasem móc je odświeżyć. By nasz przyjaciel ładnie wyglądał, przyda się jeszcze szczotka do czesania, a do pielęgnowania zębów - specjalna szczoteczka oraz pasta do ich mycia.Pies York
Author: http://www.sxc.hu
Source: psy, york, rasy
Nie można również zapomnieć o szamponie dla psów, jaki nie podrażnia skóry, a sierść pozostawia miękką oraz błyszczącą. Akcesoria dla yorków z pewnością znajdziesz w sklepie dla zwierząt w twoim mieście, lecz możesz też poszukać sklepów internetowych, w których szybko sprawdzisz propozycje pożądanych artykułów, np. sklep dla yorków. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na jakość wykonania poszczególnych produktów, gdyż legowisko ma być miejscem komfortowego snu, plastikowa miska zaś nie wydzielać niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Nagrania