Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Akwaria dla rybek lub terraria trzeba wybierać w zależności od wielkości planowanej rybiej gromadki. Początkującym eksperci proponują małe klasyczne akwaria o wzmacnianych bokach.

terrarium
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Gdy zależy nam by zacząć bez wysiłku wystarczy z marszu odwiedzić sklep terrarystyczny, gdzie zdobędziemy wszystko – zaczynając od piasku i małych kamyczków, a na specjalistycznych substancjach dla roślin zatrzymując wydatki. Jeśli raczej chcemy utrudniać sobie nieco życie zdecydujmy się na własnoręczne przygotowanie elementów wystroju terrarium. Wystarczy wyjechać za nad jezioro, żeby znaleźć odpowiednie okazy kamieni – granity, piaskowce i wiele innych, które ożywią wyjątkowe terrarium - www.terraodra.pl/pl/shop/27---Terraria--faunaria.html/.

Właściwa temperatura

Przygotowując akwarium do wypuszczenia rybek, trzeba przemyśleć, które gatunki mamy hodować ślimaki - www.aspersasnails.com. Trzeba wybierać je tak, by temperatura, w której mają żyć była odpowiednia dla całej gromadki. Lampy grzewcze ze sklepu terraodra.pll (/www.terraodra.pl/pl/shop/17---UVB.html) to proste narzędzia, które utrzymują właściwą temperaturę w akwarium. Pamiętajmy jednak, że światło zamontowane w terrarium – zależnie od typu świetlówek – również może podnieść temperaturę. Dużo więcej na ten temat: link do bloga


Filtracja wody

Aby wytworzyć rybkom właściwe warunki, należy zatroszczyć się o czystość wody. Filtry do akwarium łatwo kupić na licznych aukcjach w Sieci i sklepach dla akwarystów w Sieci - https://www.terraodra.pl. Kupno sprzętu jest zależny od pojemności zbiornika na wodę. Małe filtry wewnętrzne świetnie nadają się do małych akwariów, a filtry zewnętrzne idealnie sprawdzają się w w tych spektakularnych zbiornikach.

Nagrania