Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych. Odznaczają się dużą dozą niezależności, czym różnią się od psów. Kolejną różnicą może być fakt, że koty nie potrzebują wyprowadzania na spacer przez właścicieli. Z tego powodu często wybierane są przez osoby, które mają niewiele czasu ze względu na pracę i pozostałe obowiązki. W przypadku gdy właściciel mieszka w stosunkowo spokojnej okolicy, możliwe jest wypuszczanie zwierzęcia na dwór.
Często jednak występuje sytuacja, że kot mieszka w mieszkaniu w śródmieściu; wówczas trzymany jest wyłącznie w środku. W takim przypadku korzystnie jest gdy kot przynajmniej ma możliwość wyjścia na balkon. Hodowla kotów jest procesem stosunkowo łatwym. Wszystko zależy od liczby trzymanych zwierząt, ich odmiany i tego, czy jest to hodowla profesjonalna.Dachowce i zwierzęta z rodowodem
kot
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Najczęstszymi przyjaciółmi człowieka są zwierzęta nierasowe, nazywane kotami dachowymi. Najwięcej jest ich w okolicach wiejskich, gdzie nierzadko mieszkańcy zajmują się ich dokarmianiem. W większych ośrodkach z kolei ludzie nierzadko przygarniają zwierzęta „z ulicy” lub od znajomych. Korzystnym rozwiązaniem może być także wzięcie kota ze schroniska, gdzie nierzadko panują trudne warunki. Uratowanie kota od ciężkiego życia w schronisku może być źródłem wielkiej satysfakcji. Oprócz tego wyprawka dla kota nierasowego zazwyczaj nie jest bardzo kosztowna. Koty rasowe z kolei są niekiedy bardzo drogie i nierzadko wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych jak to jest w przypadku długowłosych kotów perskich. Oprócz tego zwierzętom|rasowym dość często zdarza się zapadać na choroby o charakterze genetycznym, a standardowa długość ich życia jest mniejsza niż u dachowców.

Źródła informacji o kotach Jest dużo różnorodnych źródeł, z których można czerpać wiedzę w kwestii hodowli kotów. Godne zaufania są książki o charakterze poradnikowym wydane przez renomowane firmy wydawnicze. Zawarte są tam informacje dotyczące pielęgnacji kota, jego zachowań, jak również takich kwestii jak choroby i metody postępowania w takich przypadkach. Porady tego typu można znaleźć w dużej ilości w Internecie. Profesjonalnie prowadzony blog o kotach Petgarden.pl bywa równie miarodajnym źródłem informacji co poradnik w formie drukowanej. Istnieją również specjalne fora, gdzie właściciele kotów dzielą się swoimi spostrzeżeniami z innymi.

Author: A.Z.

Nagrania