Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Zabawki są nieodłącznym detalem lat dziecięcych. Mają kształcić pociechy, rozśmieszać je, kształtować fantazję. Jednak przy ich zakupie rodzice często inspirują się modą i reklamami telewizyjnymi. Znika powoli fraza, że to bezpieczeństwo jest najważniejsze. Czym winniśmy się sugerować przy zakupie gadżetów dla brzdąców?

W centrach handlowych blisko 30 procent zabawek nie spełnia nasuwanych norm jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka i powoduje zagrożenie dla ich zdrowia i życia. W ostatnim czasie niezwykle modna stała się piła dla dzieci, która wygląda bardzo realistycznie. Przypadnie ona do smaku zdecydowanie małemu miłośnikowi narzędzi, może nawet wydawać realistyczne odgłosy. Przystaje jednak pamiętać, aby odpowiedzialnie stosować się do zarządzeń w instrukcji, w tej sytuacji chodzi o wiek dziecka zdatnego do użycia tego gadżetu.http://hurtowniazabawek.pl/pl/narzedzia/
Author: Proma Polska
Source: Proma Polska
Chodzi o to, iż widząc w garażu u taty podobne urządzenie dziecko chcąc włączyć go może zrobić sobie krzywdę. Jest to niezmiernie ważny szczegół, gdyż nie chcemy aby doszło do tragedii. Pewne przyrządy dla smyków pod wpływem temperatury mogą także eksplodować. Kilka głównych norm, o jakich trzeba pamiętać wybierając właściwą zabawkę dla swojej pociechy to zwłaszcza jej dostosowanie do wieku przyszłego posiadacza. Nie może także mieć żadnych szklanych części, którymi można się skaleczyć. Ta utworzona z drewna powinna charakteryzować się łagodną powierzchnią i brakiem szorstkich krawędzi (http://hurtowniazabawek.pl/pl/majsterkowanie).
Na przykład wspomniana piła dla dzieci - musi być kapitalnie wyprofilowana, aby nadawała się do użytku przez nie. Jeśli zabawka posiada sznurek - powinien być on krótki, występuje bowiem sposobność, iż brzdąc obwiąże sobie nim szyję. Jeśli chodzi o woń - powinna być bezzapachowa, dlatego że w pozostałych przypadkach istnieje opcja zatrucia poprzez trujące substancje. No i istotna rzecz: na naklejce musi znajdować się certyfikat CE.

Nie możemy popadać w paranoję - nie każda atrakcyjna i reklamowana zabawka jest niedobra i groźna dla dziecka. Natomiast nie zmiena to faktu, iż stojąc przed wyborem zakupu następnego gadżetu dla swojej pociechy dobrze jest kierować się zdrowym pomyślunkiem, spojrzeć na słuszny wiek użytkowy i namyślić się, czy na pewno będzie on trafny. Bezpieczeństwo bowiem jest najważniejsze.

Nagrania