Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Dzięki podróżowaniu można poznawać inne kultury, ludzi oraz poszerzać własną wiedzę. Dzisiaj coraz większym zainteresowaniem charakteryzują się prawdziwie turystyczne wycieczki, czyli planowane osobiście, bez pomocy jakiegokolwiek biura podróży.

sprawdź polecaną stronę
Author: Matt Matches
Source: http://www.flickr.com
Przygotowanie się do takiej wyprawy jest dość dużym wyzwaniem, w związku z tym warto rozpocząć pozyskiwanie potrzebnego ekwipunku możliwie jak najszybciej. Zazwyczaj, w tym celu trzeba odwiedzić sklep turystyczny, który oferuje bogaty wachlarz produktów (przeczytaj więcej). Pierwszym krokiem powinno być dokładne zapoznanie się z warunkami panującymi w miejscu, które planuje się odwiedzić. Przykładowo, odmienne wyposażenie zabierze się ze sobą na zwiedzanie Paryża, a inne na wyprawę w góry. Pomocne jest stworzenie listy, na której zamieści się wszystkie niezbędne produkty, ponieważ w takiej sytuacji prościej będzie sprawdzić, jakie akcesoria już się posiada, a które koniecznie trzeba dokupić. Taka lista na pewno okażę się bardzo przydatna podczas pakowania.Zwiedzanie miasta
Author: Isa Ruiz
Source: http://www.flickr.com
W walizce każdego prawdziwego podróżnika muszą znaleźć się dopasowane buty, jak na przykład sandały trekingowe, które chronią stopę przed nierównościami podłoża i jednocześnie dają jej możliwość swobodnie oddychać. Ponadto, jeżeli planuje się wycieczkę w góry, koniecznie należy zainwestować w doskonałe buty trekingowe, usztywniające kostkę. Osoby zamierzające zwiedzać miasta mogą wyposażyć się w buty sportowe, najlepiej już sprawdzone. Nowe obuwie bowiem może obcierać stopy. W ekwipunku powinny znaleźć się też mapy oraz przewodniki i uniwersalne ubrania. Należy unikać zabierania ich w większej ilości, ponieważ przeważnie okazują się one kompletnie nieprzydatne. Najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie ubioru na poszczególne dni i spakowanie kilku sztuk ubrań, które są dopasowane do panujących w danym miejscu warunków pogodowych. Także ekwipunek kosmetyczny należy ograniczyć, pakując kosmetyki w mniejszych opakowaniach. Osoby, które planują nocowanie w różnego rodzaju schroniskach powinny zabrać ze sobą w podróż śpiwory oraz karimaty. Dużym zainteresowaniem odznaczają się obecnie też wyjazdy pod namiot, które umożliwiają oszczędność pieniędzy. Namiot musi być jednakże komfortowy oraz wystarczająco duży, by spanie w nim nie było kłopotem.

Nagrania