Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Mamy dość jesiennej szarugi? A może w styczniu nie chcemy już więcej marznąć i marzymy tylko o tym, aby wyrwać się gdzieś, gdzie będzie ciepło i gdzie będziemy mogli zwiedzić wiele ciekawych miejsc? Jeśli tak właśnie jest, to z pewnością najlepszym kierunkiem dla nas będzie Tajlandia, a zacząć warto od jej stolicy czyli Bangkoku.
Jak rozwinięta jest gospodarka w tym kraju?


Tajlandia
Author: Giulio Gigante
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli bliżej chcemy poznać ten kraj, to z pewnością powinniśmy popatrzeć jak się on rozwija i z czego żyją tamtejsi ludzie. Zdobywając informacje na ten temat, szybko okaże się, że znaczna część ludności żyje z rolnictwa. Uprawiany jest tam głównie ryż, kukurydza, a także trzcina cukrowa, które niejednokrotnie później są wysyłane do Europy i Ameryki. Zajmowanie się uprawą, sprzyja bardzo niskiemu bezrobociu w tej części świata, które wynosi 1%, jednak niestety mamy tutaj do czynienia z ogromną nierównością społeczną, co sprawia, że 90% społeczeństwa zarabia 25 razy mniej, niż te 10% najbogatszych osób w kraju. Dlatego też obok bogatych dzielnic możemy spotkać się z tymi bardzo biednymi, co z pewnością wpływa na charakter i atmosferę panującą chociażby w stolicy, czyniąc ją również przez to, tak niezwykłą. Dobremu rozwojowi rolnictwa z pewnością sprzyja klimat, w którym mamy wysokie temperatury i jednocześnie też spore ilości opadów, których natężenie w ciągu roku zmienia się, wraz ze zmieniającym się ukształtowaniem terenu. Nie mniej warto się tam wybrać, aby podziwiać góry, wyżyny i niziny, bo ten zróżnicowany krajobraz może na nas zrobić ogromne wrażenie, a jeśli wybierzemy się tam odpowiednią porą, to mamy sporą szansę na ominięcie tych największych opadów deszczu, związanych z monsunami.
Warto tutaj także wspomnieć, że coraz lepiej rozwinięta jest turystyka i coraz więcej osób zaczyna z niej żyć, co sprawia, że przyjeżdżający tam turyści nie narzekają na nudę, bo ciągle się coś tam dzieje i ciągle mają coś ciekawego do zwiedzania. To też sprawia, że z roku na rok przyjeżdża tam coraz więcej ludzi.

Nagrania