Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Dania rybne stanowią zachwycające uświetnienie menu na różne przyjęcia i rozmowy w gronie bliskich. Niekiedy aczkolwiek unikamy przygotowywania tego typu potraw, dlatego że obawiamy się kucharskiej wpadki. Rzeczywiście, serwowanie ryb może zaprzątać pewnych przeciwności. Z pewnością przyda się słuszny, przetestowany przepis i sugestia na pociągające podanie.


sprawdź polecaną stronę
Potrawy z gotowanych ryb na naszych stołach pokazują się chyba najrzadziej, przede wszystkim podczas eleganckich biesiad. A są przecież najzdrowsze, a mogą być także smakowite i wyśmienite. Tajemnica tkwi w serwowanych dodatkach. W restauracjach co krok jesteśmy w stanie zobaczyć ślicznie wręczoną solę w szpinaku albo marchewce. Zresztą nie zaledwie, bo w daniach takich jak pizza również jest co krok serwowana. Często występującym wyborem kulinarnym jest także lubiana przez każdych ryba w folii. Sprawdza się nie zaledwie w toku grillowania. Wytwornie podana prosto z piekarnika z pewnością przypadnie do gustu gościom.

Smażona ryba z frytkami
Author: LearningLark
Source: http://www.flickr.com
Szefowie kuchni radzą, by na pieczoną rybę kłaść krztynę masła, które uwypukla jej smak. Dania rybne w większości przypadków mają aksamitny smak (polecana strona). Jeśli jednak chcemy dorzucić jej lekko charakteru, powinniśmy zaserwować ją z sosami. Beszamelowy, grecki i pikantny na pewno uatrakcyjnią danie rybne. Nie jest w podobny sposób regułą, że musi ono wyglądać nieapetycznie. W ciągu podawania nie zapominajmy o ozdobach takich jak pietruszka, zioła, pomidorki koktajlowe itp. W chwili dań rybnych duszonych znacznie poprawiają doznania estetyczne - starczy ozdobić półmisek czy talerze czymś, co nie zepsuje i nie przytłoczy aromatu potrawy.

Dania rybne serwowane podczas mniejszych i dużych uroczystości nie muszą sprawiać trudów ani gospodarzom, ani proszonym gościom. Dobrze jest przemyśleć sposób podania, wyekwipować każde nakrycie w chustki i właściwą zastawę. Najdoskonalej przetestować przepis wcześniej chociaż raz.

Nagrania