Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Żywienie naszych czworonożnych przyjaciół nie jest sprawą prostą, zwykłe ludzkie jedzenie nie zaspokoi potrzeb dotyczących diety naszych podopiecznych a wręcz przeciwnie może im bardzo zaszkodzić. Zwierzęta trzymane w domach różnią się od swoich dzikich przodków – są bardziej podatne na infekcje, delikatniejsze oraz bardziej wymagające jeśli chodzi o opiekę i troskę. Różnice dotyczą także karmienia– sucha karma dla psa nie jest jedynie pokarmem ale i dostarcza bardzo potrzebnych witamin, makro i mikroelementów.

Internetowe sklepy zoologiczne (np. zwierzakowo) posiadają szeroki wybór karmy dla zwierząt– zarówno suchej jak i gotowych potraw mokrych. Z pewnością, każdy zwierzak znajdzie tutaj coś dla siebie– wybór smaków jest bowiem bardzo duży- począwszy od owoców morza i ryb, poprzez drób po dziczyznę. Ogromną popularnością darzone są karmy suche dla psów acana, składają się one w większości z wysokobiałkowych składników, co jest niezwykle ważne, gdyż białko jest głównym składnikiem budulcowym mięśni szkieletowych.

Wybierając karmę dla naszych czworonogów musimy skupić uwagę również na ich skład i to dla jakich ras są przeznaczone, inne bowiem będą karmy dla psów małych ras, a inne dla kilkunastu kilogramowych, dużych hartów czy owczarków niemieckich. Purina karmy dla psów (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-dla-psow.html) uwzględniają wszystkie elementy psiej egzystencji, dbając aby skład karmy uzupełniał niedobory witamin i zaspokajał wszystkie potrzeby żywieniowe czworonogów. Do karm dobrej jakości i chętnie kupowanych zaliczają się karmy dla psów pronature.

koty
Author: Grzegorz
Source: http://www.flickr.com
Karmy funkcjonalne (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/1-st-choice-suche-karmy-dla-ps%C3%B3w.html) mają niezwykle ważną rolę żywieniową dla tych zwierzaków, które są podatne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak na przykład układu trawiennego czy układu kostnego. Wymagają one bowiem zwiększonej troski i opieki a karma funkcjonalna odgrywa w tej sytuacji funkcję leczniczą. Jej składniki, w zależności od dysfunkcji i schorzenia będzie innyi inną ilość składników odżywczych i budulcowych będzie zawierał. W trosce o zdrowie naszych pupili dokonujmy mądrego wyboru pokarmów i troszczmy się o zbilansowanie ich posiłków.

Nagrania