Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Od dawna znana jest racja o swego rodzaju upodobaniu przez ludzi estetyki, detali i wieloaspektowo pojmowanej sztuki. Spowodowane jest to wrodzoną potrzebą zachwytu nad naturą, dziełami sztuki, melodią i wszystkim, co jest przynajmniej w minimalnym stopniu wyrazem artyzmu.


Gdy na salony weszły obrazy, wazy i innego typu elementy ozdobne pojawiło się
art deco
Author: David Prasad
Source: http://www.flickr.com
sporo trendów, które zdobyły rzesze nabywców i sztukę starano się przenieść z sal balowych i muzeów do domów. Aby jednakże nadać swego rodzaju dyscypliny i ładu ludzie zdobiąc swoje pokoje poszukiwali bardziej wyszukanych i łagodnych równocześnie dodatków, które obecnie eksponuje nam niejedna galeria art deco.

przedstawiając fragmenty zdobienia wnętrz daje opcję stworzenia idei odnowienia bezbarwnego wnętrza za sprawą chociażby jednego elementu, który znakomicie wpasuje się w całokształt. Poszukując więc regularności i porządku w artykułach dekoracyjnych bez wątpienia należy zwrócić atencję na ten dokładnie styl.

Umiar i geometryczne formy mają wielbicieli wszędzie i bezdyskusyjnie nie schodzą z piedestału sztuk dekoracyjnych. Do znanych powszechnie składników stylu art deco należy naturalność, wyraziste konfrontowanie odcieni czy tęczowe szkło. Aranżowanie wnętrza w tym stylu robi je miłym i ciepłym, a jednocześnie jest wyjątkowo modne.


Sztuka
Source: http://www.sxc.hu/
Stawiając na ten dokładnie nurt z pewnością powinno się docenić polskie art deco, które do całej koncepcji dokłada coraz więcej gracji oraz wytworności. Dostrzegalna jest również lokalizacja konwencji, poprzez na przykład korzystanie z miejscowych materiałów. Wytworność, jaką gwarantują materiały, kolory i tworzywa jest nadzwyczaj przyjemna dla oka.

Aktualne w dekorowaniu wnętrz elementy sztuki są wybitnie modne, z tej przyczyny każda, nowopowstała galeria art deco ma wielu odbiorców i klientów, którzy bezsprzecznie odnajdują w tym stylu powab i klasę. Tym samym odwiedzanie takich miejsc jest świetną formą obcowania ze sztuką.

Nagrania