Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

śruby
Source: www.morguefile.com
Szekla jest metalową klamrą zwykle w kształcie litery U. Używana jest wszędzie tam gdzie należy prędko połączyć przykładowo liny. Ma ona przeróżne przeznaczenia między innymi przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, ogólnie rzecz ujmując wszędzie tam gdzie chcemy coś przyczepić, przywiesić lub powiesić. Każda zakupiona przez nas szekla powinna mieć stosowny atest. Często szekle wykorzystywane są na żaglówkach, czyli jednostkach pływających służących między innymi do celów turystycznych. Należy ona do tak określanych zapasowych szpargałów, które musi mieć każdy żeglarz w swej tak zwanej kasetce bosmańskiej. Powinno być ich w rezerwie troszeczkę więcej, bowiem notorycznie spadają do jeziora i topią się.

Obejma zaciskowa służy przykładowo do mocowania węży z grubej gumy. Także używana jest do rur wtenczas zrobiona jest ze stali nierdzewnej. Zastosowanie stali nierdzewnej znacznie zmniejsza ciężar obejmy i czyni ją bardziej elastyczną. Jest ona wtedy o połowę lżejsza od standardowych obejm żeliwnych. Trzeba również pamiętać o tym, że stal nierdzewna nie ulega korozji. Dzięki temu spokojnie może być wykorzystywana na zewnątrz, bowiem zmienne warunki atmosferyczne nie mają na nią żadnego wpływu.

śrubka
Source: www.morguefile.com
Śruby nierdzewne są gwarancją świetnej jakości oraz długowieczności. Przeważnie używane to śruby A2 określane potocznie, jako właśnie nierdzewne oraz śruby A4 nazywane śrubami odpornymi na kwasy. Te pierwsze wykorzystywane są na przykład do produkcji sprzętu AGD. Te drugie są bardziej wytrzymałe na korozję aniżeli pierwsze i wykorzystuje się je przede wszystkim w przemyśle celulozowym a także w przemyśle spożywczym i okrętowym. Śruby różnią się pomiędzy sobą głównie wielkością, kształtem łba a także zakończeniem. Śruby nierdzewne świetnie nadają się na zewnątrz, gdzie panują zmienne warunki klimatyczne. Nierdzewność tego typu śrub czy w ogóle stali uzyskuje się dzięki dodaniu do stali należytych dodatków stopowych na przykład chromu. Dzięki temu stal nierdzewna może być wykorzystywana w środowisku agresywnym, jest ona wytrzymała na znaczne temperatury i posiada lśniący połysk.


Author: S.S.
Source: metfix.com.pl

Nagrania