Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Każdy sportowiec na pewno ma świadomość, że wszystkie postępy w danej dziedzinie niewątpliwie motywują do kolejnych działań. Jedną z najbardziej wymagających dyscyplin jest bez wątpienia triathlon, który stanowi dyscyplinę łączącą takie dziedziny, jak pływanie, bieganie, jak także kolarstwo, a co za tym idzie wymagający regularnych ćwiczeń przygotowujących. Każdy osoba chcąca wyróżnić się w tej dyscyplinie powinna najpierw poznać własne wszelkie możliwości oraz dokonać starań, aby jej wyniki były na oczekiwanym poziomie.
człowiek podczas biegania
Author: Georgie Pauwels
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na triathlon powinniśmy postawić sobie dokładnie wyznaczone cele, za sprawą których będziemy w stanie osiągnąć oczekiwane efekty. Przygotowanie do triathlonu wymaga ćwiczeń nad umiejętnościami w trzech różnych dyscyplinach, takich jak pływanie, bieganie a także kolarstwo. Prawdopodobnie najwięcej wysiłku wymaga od sportowców pływanie, ponieważ wymóg to przepłynięcie 1500 minut w 40 minut, co zdecydowanie stanowi niełatwe zadanie. Powinniśmy jednak wypróbować swoich sił w tej dyscyplinie i zadbać o systematyczne bicie osobistych rekordów. Kolarstwo też nie należy do najprostszych dyscyplin, ponieważ jak wiadomo różni się ono nieco od technik wykorzystywanych podczas popularnych wycieczek rowerowych. Każdy, kto zdecyduje się na ten sport musi już doskonale wiedzieć, czym cechuje się wymagana pozycja kolarza, jaki powinien dbać o pochyloną sylwetkę jak również pamiętać, aby dłonie zawsze mieściły się w nieopodal klamkomanetek. Wymagany wynik do którego musi dążyć każdy kolarz to pokonanie 30 km w ciągu godziny. Przygotowanie do triathlonu to też troska o imponującą kondycję podczas biegania, co średnio zaawansowanym sportowcom sprawia niewiele trudności. Wynik, jaki musimy osiągnąć przygotowując się do triathlonu to pokonanie 10 kilometrów w 55 minut, co niewątpliwie nie jest niemożliwe.kolarstwo
Author: gabrielvilela
Source: http://www.flickr.com
Zdecydowanie powinniśmy dokonać wszelkich starań, aby nasze wyniki dawały nam radość a także motywowały nas do kolejnych postępów. Każdy sportowiec na pewno ma na uwadze, jak dużo radości daje bicie własnych wyników jak również wyróżnianie się na tle innych pasjonatów. Należy mieć świadomość, iż triathlon przyczynia się nie tylko do polepszenia naszego nastroju, ale również zdrowia, a jeśli mamy możliwość, aby połączyć ze sobą te dwie korzyści, dlaczego tego nie wykorzystać. Bez wątpienia własny progres potrafi najlepiej zmotywować sportowca do kolejnych wyczynów.

Nagrania