Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Współczesne latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi typami są lekkie i ogromnie funkcjonalne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateriami, czołówka jest w stanie świecić ciągle przez kilkadziesiąt godzin. Tak wielką wydajność uzyskano przez wykorzystanie ekonomicznych źródeł oświetlenia i pełniejsze użycie energii elektrycznej bateryjek.

Latarka czołowa Petzl Tactikka Camo E89AHBC
Author: Petzl
Source: http://cqb.pl
Latarki czołowe, potocznie określane czołówkami, są latarkami mocowanymi bezpośrednio na czole, bądź kasku za pomocą szczególnych pasków. Latarki takie posiadają tę wartość, że nie absorbują rąk, snop oświetlenia w rzeczywisty sposób pokrywa się z zakresem zwrócenia głowy.

Światło przekazywane przez latarki czołowe nie uraża oczu, a dzięki korzystnemu usytuowaniu źródła światła, czołówka pozwala na maksymalne oświetlenie przedmiotów zauważanych z bliska, nawet przy stosunkowo niewielkiej mocy świecenia.

Ze względu na niezależność posługiwania się dłońmi, czołówki są wyjątkowo nagminnie stosowane przez służby ratownicze, także turystów przewidujących nocny biwak, kierowców reperujących po ciemku samochód, bądź skautów.

Wyrabiane obecnie latarki czołowe, które opłaca sie zamówić na stronie, mają możliwość regulacji kąta emisji, a także płynną regulację nasilenia światła. Część czołówek ma kilka niezależnych źródeł światła do średniego oświetlenia bliskiego obrębu w szerokim obrębie kątów, również intensywne żarówki do krótkotrwałego oświetlenia obwodów oddalonych o kilkadziesiąt metrów.

Latarki (więcej tu: http://militarne.pl/pl/c/Olight/88/) czołowe są tak stworzone, że nie zaszkodzi im wilgoć, ani używanie w znacznym obrębie temperatur. Czołówki niezwykle często są latarkami ledowymi. Wdrożenie led, przedłuża żywotność latarki, oraz pomniejsza zużycie energii.

Oświetlenie na głowie jest tak praktyczne i tak normalne dziś, że trudno sobie wyobrazić ażeby ich nie było. Teraz wyrabiane są drobne, odporne i wytrzymałe. Stały się fabrycznym wzorem wzornictwa i technologii.

Latarki czołowe, to militaria, które znajdują wykorzystanie w jakiejkolwiek sytuacji, od powszedniego wykorzystywania do najbardziej technicznych wdrożeń, w jakich oświetlenie jest podstawowym elementem bezpieczeństwa.

Nagrania