Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

W jaki sposób odpowiednio tresować czworonoga

Pies
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Kiedy zabieramy do siebie do mieszkania słodkiego szczeniaka to, nie za bardzo zastanawiamy się nad tym jak go wytresować. Na początku po prostu cieszymy się, że mamy szczeniaka. Oczywiście są związane z nim obowiązki, bo musimy wychodzić z nim na spacer i karmić, do tego potrzebuje on jeszcze sporej porcji pieszczot, więc trzeba się nim opiekować. Ale o normalnej tresurze nie myślimy. Jednak, jeżeli nie chcemy, żeby, gdy pies podrośnie wszedł nam na głowę to powinniśmy zastanowić się nad tym jak wytresować psa. Nie jest to prosta sprawa, bo by pies naprawdę był posłuszny, to my jesteśmy zmuszeni być faktycznie konsekwentni i stanowczy.

Mleko dla kota jest bardzo ważnym elementem jego diety

kot
Author: Benson Kua
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli posiadamy jakiegoś czworonoga, chcemy żeby otrzymywał wszystko co wartościowe, gdyż jedynie wówczas będziemy mieli świadomość, że rozwija się on właściwie i jest w dobrym zdrowiu.

Gdy potrzebujemy stróża na czterech łapach

owczarek niemiecki
Author: Giles Williams
Source: http://www.flickr.com
Wybór psa, który będzie pilnował naszego domu, jest równie ekscytujący jak wybór sukni ślubnej czy marki samochodu. Ale w przeciwieństwie do sukni czy auta, w przypadku psa mamy do czynienia z żywym stworzeniem, które może zawieść nasze oczekiwania. Wówczas nie możemy zlekceważyć jego przywiązania i miłości, a starać się by więź człowieka z psem była wieczna i oparta na wzajemnym szacunku.
Subscribe to RSS - szczeniak

Nagrania