Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Rewal - niezapomniane wakacje nad Bałtykiem

Plaża w Rewalu
Author: YEAH!!! design
Source: http://www.flickr.com
Grzybowo to nadmorska miejscowość wczasowa, którą każdego lata odwiedza niezliczona ilość turystów chcących spędzić niezapomniane wczasy nad Bałtykiem. Istnieje parę przyczyn tej popularności: śliczny charakter miasteczka, śliczne plaże, a także mnóstwo atrakcji zarazem kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

Rodzinne wakacje w Tatrach

Tatry, góry
Author: Mariusz Chilmon
Source: http://www.flickr.com
Tatry są najwyższymi polskimi górami. Na tle Karpat, których są częścią, wyróżniają się cechamiwybitnie alpejskimi, co obrazuje się piętrowym układem skupisk roślinnych.Przeciętna wysokość tatrzańskich szczytów to około dwa tysiące trzysta metrów, długość łańcucha w linii prostej – około pięćdziesiąt trzy kilometry, z kolei szerokość sięga trzydziestu kilometrów czyniąc z nich miejsce chętnie wybierane na wypoczynek 2014.

Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę w przypadku wybierania noclegów w górach?

hala w górach
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Wybierając się na wypoczynek w góry zaleca się już kilka tygodni wcześniej wybrać pensjonat, który spełnia wszystkie nasze wymagania. Chociaż w górach znajduje się dużo doskonałej jakości kwater, należy zachować szczególną ostrożność, gdy wybieramy się w określone miejsce pierwszy raz. Chcąc uniknąć niechcianych niespodzianek warto precyzyjnie przejrzeć ofertę pensjonatu i dopytać o każdy najmniejszy szczegół.

Każdy pasjonat podróżowania wie, jak istotne jest właściwe osprzętowanie wykorzystywane do bezpiecznej wędrówki w zmiennych warunkach atmosferycznych

w podróży
Author: Jorge Láscar
Source: http://www.flickr.com
Niezależnie od miejsca docelowego, wszystkie osoby, które kochają podróże, zdają sobie sprawę z tego, iż są one związane z kosztami dotyczącymi wyboru kilku akcesoriów, które nieodzownie wiążą się z życiem na przysłowiowych walizkach. Plecak czy namiot to konieczne minimum. Jeśli punkt naszej podróży jest wyznaczony, sami z łatwością możemy domyślić się, a najlepiej zweryfikować, czego dokładnie wymagają warunki panujące w danym miejscu.

Roztocze - bajeczne tereny na rodzinny wypoczynek

Roztocze, widok na pola
Author: Anna
Source: http://www.flickr.com
Roztocze to rejon mieszczący się na pograniczu Polski i Ukrainy i wyróżniający się niebywale urozmaiconą rzeźbą terenu. Cudownie współgrają tutaj ze sobą niestrome wzniesienia, wspaniałe parowy i jary, malownicze rzeki i bukowo – jodłowe lasy. Wśród urokliwego krajobrazu świetnie prezentują się zabytki będące pamiątką po mieszkających tu dawniej przedstawicielach rozmaitych kultur.

Warto wypocząć w górach

panorama gór w blasku słońca
Author: Bruce Skarin
Source: http://www.flickr.com
Jeśli rozmyślamy o własnym odpoczynku, o tym, aby zebrać siły, to bez wątpienia chcemy, by był on idealnie taki, jak lubimy. Jeżeli kochamy siedzieć w jednym miejscu oraz nie lubimy spacerować, to na pewno w większości sytuacji udamy się nad morze. A przecież góry nie oczekują od nas spacerowania, tam również mamy okazję wypoczywać spokojnie i bez zdobywania górskich szlaków na swoich nogach.

W jaki sposób zagwarantować sobie bezpieczeństwo w czasie górskich wypraw?

góry
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Sporymi krokami przybliża się do nas najbardziej odsłona roku, jaką z pewnością jest zima. Jest to okres podczas roku, jaki posiada duże grono zwolenników, ze względu na fascynujące możliwości górzystych wypraw po zasypanych śniegiem szlakach. Tego typu wędrówki to pasja względnie pokaźnej części obywateli Polski. Oddychanie orzeźwiającym górskim powietrzem oraz przemierzanie kolejnych kilometrów wyznaczonej trasy to bez wątpienia niesłychanie miłe doświadczenie, jakie potrafi uzależniać.

Dlaczego w ojczyste góry jedziemy nie tylko zimą, ale również w czasie wakacji

wędrówki górskie
Author: Jennifer C.
Source: http://www.flickr.com
Miłośnicy wysokogórskich spacerów już teraz zastanawiają się, gdzie spędzić letni czas, czyli jednym słowem nadchodzące wakacje 2015. Można rzecz jasna ponownie pojechać do stolicy Tatr, ale wiadomo, tam turystów jest tak wielu, że nie każdy chce wytęskniony urlop spędzić w takim właśnie zakątku. W takim wypadku warto wziąć pod uwagę te mniej rozpoznawalne miasteczka usytuowane w ojczystych górach.

Nie tylko Zakopane

tatry
Author: Edgars En.
Source: http://www.flickr.com
Nasze polskie Tatry zazwyczaj są kojarzone z Zakopanem, jednakże w na Podhalu można namierzyć parę innych miejsc, które warto zwiedzić w wakacje. Prezentujemy dwa najciekawsze miasteczka, które rekomendujemy w tym roku.
Subscribe to RSS - szlaki

Nagrania