Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Popraw sylwetkę przed wakacjami, wskakuj na dwa kółka!

Author: Giant Polska
Wielkimi krokami zbliża się ciepły sezon, długo wyczekiwana przez miesiące nieustannie wypełnione mrozem i sypiącym białym puchem. Jest to czas, który przynosi wytchnienie, ulgę i pozwala nareszcie zapomnieć o trudach przedzierania się przez zaspy, usterkach w autach i epidemii chorób. No a dodatkowo nareszcie zazielenią się krzaki i drzewa, poczną tu i ówdzie ćwierkać ptaki, a niedługo nie trzeba będzie nosić nakrycia głowy aby zachować zdrowie. Da się w końcu odkryć nieco ciała...

Dlaczego góry cieszą się popularnością?

Góry zimą
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Góry w odróżnieniu od innych miejsc w naszym kraju gwarantują niezapomniane atrakcje dla turystów w sezonie letnim i zimowym. Zimową porą są to oczywiście narty i okazja spędzenia Świąt Bożego Narodzenia lub sylwestra. Kuligi z pochodniami czy ogniska z góralską kapelą to niezapomniane przeżycia dla turystów. Wiosna, mimo topniejących śniegów, to z kolei idealny czas na Wielkanoc w gronie rodziny, którą można spędzić, podziwiając wciąż żywe tradycje regionu. Latem góry to idealne miejsce na masową turystykę trekkingową, rajdy i zdobywanie szczytów, ale także na atrakcje, które oferują doliny.

Egzotyczne istoty są w stanie ożywić wnętrze twojego mieszkania

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
wybraną z mnóstwa oferty zwierzaków egzotycznych naszego sklepu jest żółw stepowy. Żółw stepowy to gatunek zwierzaka z podrzędu żółwi skrytoszyjnych z rodziny żółwi lądowych . Skorupa żółwia stepowego posiada kształt owalny . Jest barwy oliwkowozielonej z ciemniejszymi plamami na każdej tarczce. Żółwie te mają ciemne kończyny , tu i ówdzie z odcieniem żółtym . Cechą charakterystyczną jest obecność czterech paznokci na wszystkich łapach . Dojrzałe osobniki mierzą od 15 do 23 cm, przy czym samice są większe niż samce .
Subscribe to RSS - wiosna

Nagrania