Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Jesteś członkiem organizacji harcerskiej? Niezbędne wyposażenie dostaniesz w składnicy harcerskiej online

Obóz harcerski
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Należysz do organizacji harcerskich albo skautowych? Niezbędne ci stosowne umundurowanie, akcesoria oraz sprzęt, bez jakiego nie można się obyć podczas planowanych wypraw? Składnica harcerska online to świetne miejsce na takie zakupy. Co można tam znaleźć?

W jaki sposób zorganizować obóz?

śpiwory na obozie
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Co oznacza "dobry obóz"? Czy dobry biwak, to ten, na którym była wspaniała atmosfera, czy ten, który był bez zarzutu wykorzystany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim razie obóz, na jakim było 8 osób jest zły? Wszyscy znamy wytyczne dobrej zbiórki.

Składnice harcerskie to miejsca odpowiednie nie tylko dla harcerzy, mogą je odwiedzać także amatorzy wędrówek

harcerz
Author: Arcadiuš
Source: http://www.flickr.com
Sklepy, w których jeszcze w czasach PRL robili zakupy harcerze, zawsze przyciągały klientów nie powiązanych z tym ruchem. Dało się tam kupić mnóstwo użytecznych rzeczy, jeżeli wybieraliśmy się na dłuższą wędrówkę lub obóz. Składnice harcerskie zachowały się do dziś i dość dobrze funkcjonują.

Co jest nieodłącznym ekwipunkiem harcerza? Jakich rzeczy potrzebuje dziecko?

doświadczenie
Author: Jennie
Source: http://www.flickr.com
Każdy opiekun dziecka chcącego należeć do harcerstwa na pewno zastanawia się czego będzie potrzebować dziecko zapisane do takiego zgrupowania. Jakie jest wyposażenie harcerza? Co powinien ze sobą mieć?


[IMG=1311/528230be3e28b___flickr_4770585322

Rzecz o gadżetach, przyborach i innych artykułach potrzebnych każdemu harcerzowi w czasie wakacyjnych wycieczek

strzyżenie u fryzjera
Author: Mainstream
Source: http://www.flickr.com
Harcerskie wycieczki są bardzo ekscytujące i dają uczestnikom niepowtarzalną możliwość kontaktu z przyrodą. Taka okoliczność niejako wymusza kupno odpowiedniego sprzętu, który w czasie wyjazdu staje się po prostu niezbędny

Akcesoria, jakie bez wątpienia należałoby trzymać ze sobą, jeżeli ktokolwiek jedzie na biwak.

Namiot
Author: Ishikawa Ken
Source: http://www.flickr.com
Wszystkie takie akcesoria, jakie bez wątpienia należy mieć ze sobą, jeśli ktoś jedzie na kemping da się nabyć w tej chwili bez kłopotu, przykładowo kupując je w sklepach internetowych. Z tego powodu tak ważne będzie to, by zaopatrywać się w nie już na jakiś czas przed zaplanowanym wypadem.

Jak wyłowić należyte buty trekkingowe?

góry
Author: Ashley Van Haeften
Source: http://www.flickr.com
Stosowne obuwie trekkingowe to główny sprzęt wszelkiego rodzaju podróżnika górskiego. Nie jest je bezproblemowo znaleźć, przede wszystkim kiedy weźmiemy pod atencję bogactwo stylów, rozmaite wysokości, materiały i rodzaje podeszwy. Muszą być właściwe do wykorzystania zarówno latem jak i w zimie. Istotne znaczenie ma wygoda korzystania. Jak w związku z tym wybrać te dobre?

Składamy ekwipunek na wycieczkę wysokogórską

góry
Source: http://www.citypictures.net/
Planując zimowe wyjście w wysokie góry trzeba przede wszystkim być należycie przeszkolonym w zakresie obsługiwania się oprzyrządowaniem, zagrożeń lawinowych, asekuracji jak też techniki zimowej wspinaczki. Bez odpowiedniego przyuczenia i doświadczenia nie powinniśmy wybierać się sami na podobne wypady. Należy pomyśleć o wyszukaniu właściwego partnera, pilota lub kursu szkoleniowego.
Subscribe to RSS - ekwipunek

Nagrania