Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Makrofotografia - czyli zajęcie dla wytrwałych ludzi

konik polny na liściu
Fotografowanie obiektów w dużym powiększeniu to pasjonujące zajęcie.W ten sposób możemy uwiecznić na fotografii ciekawe faktury czy niedostrzegalne ludzkim okiem piękno natury. Aby zajmować się fotografią makro należy zakupić też specjalistyczny sprzęt.

Zaawansowane lustrzanki cyfrowe na dzisiejszym rynku fotografii


Ceny aparatów są dzisiaj dosyć niewielkie, wobec tego w zasadzie każda osoba jest w stanie sobie pozwolić na ich zakup. Rynek oferuje pod tym względem szeroki asortyment, a aparaty to znakomite narzędzia dające możliwość na uchwycenie istotnych chwil. Jak jednak wybrać sprzęt, który będzie faktycznie zadowalający? Jakie cechy są niezaprzeczalną podstawą, by aparat cyfrowy sprostał indywidualnym wymaganiom?

W jaki sposób wykorzystujemy zdjęcia z powietrza?

zdjęcie
Source: astrojawil.pl
Fotografia lotnicza to ogólne określenie. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej definicji określającej tę kategorię fotografii. Technicznie sprawę ujmując są to zdjęcia z powietrza otrzymane za pomocą nie tylko satelity albo aeroplanu, płatowca ale również każdego innego urządzenia potrafiącego sfotografować powierzchnię ziemi z dużej odległości.

Jak zorganizować sobie wyjazd w polskie góry, ażeby ciekawie przeżyć wolny czas?

Szklarska Poręba
Author: Karol K
Source: http://www.flickr.com
Mnóstwo osób marzy o wolnym od pracy czasie. A kiedy już taki nadchodzi za wszelką cenę starają się uciec od zwykłych obowiązków. Rewelacyjnym na to sposobem jest wyjazd w nieznane zakątki. Ciekawą propozycją są polskie góry. Mają one zbawienny wpływ dla samopoczucia. Ponadto czarują niesamowitymi widokami.

Scrapbooking to przyozdabianie zdjęć w oryginalny sposób

Scrapbooking
Author: Kate Coleman
Source: http://www.flickr.com
Fotografie są emocjonującym wspomnieniem naszych przeżyć. W dodatkuuroczo oprawione zdjęcia, cieszą nasze oczy podwójnie. Metodą, dzięki której nasze albumy będą wyglądały jak małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Dzięki tej metodzie, spoglądając na kartę ze zdjęciem z wakacji ujrzymy nie tylko samą fotografię, lecz zasuszony kwiat, który dostaliśmy od ukochanego, list z wyznaniem miłosnym, napisany z myślą o nas tego dnia... Gdyż formą przekazu jest tu nie tylko słowo, ale obraz.

Wybór sprzętu fotograficznego

Author: Warszawska Szkoła Fotografii
ostatnio fotografia stała się bardzo modną gałęzią sztuki. Na przestrzeni długiego czasu od wynalezienia fotografii ludzie przywiązali się do zatrzymywania różnych momentów życia na fotografiach. Wielu ludzi lubi wywoływać zdjęcia przedstawiające bliskie osoby i przykładowo stawiać je w swoich mieszkaniach. Sprzęt fotograficzny, tak samo jak wiele innych rodzajów sprzętu, podlega ciągłej ewolucji. Rozwój technologiczny w aspekcie tego rodzaju sprzętu jest bardzo dynamiczny.

Wyśmienite urlopy w malowniczych górach

Bieszczady
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com
Powoli zbliża się czas wakacyjny, mocno upragniony przez społeczeństwo. W dzisiejszych czasach bywa wiele perspektyw wyboru wymarzonego miejsca na relaks i odpoczynek po całym roku pracy. Istnieje ogrom ofert nakłaniających do wycieczki w nawet najdalsze miejsca świata. Warto zastanowić się więc, by wybrać taką, która stanie się spełnieniem marzeń.

Jakie mamy trendy w fotografii? Co jest najważniejsze?

obiektyw
Author: Eugene Romanenko
Source: http://www.flickr.com
Niełatwo sobie wyobrazić teraźniejszy świat bez wspaniałej fotografii. Tak naprawdę to niełatwo jest mieć świadomość, jaki świat byłby smutny, gdyby nie to, że mamy okazję wykonywać fotografie. Jesteśmy nawet zalewani fotografiami, bo dostęp do aparatów, szczególnie tych, które są w telefonach, jest niezwykle powszechny.
Subscribe to RSS - fotografia

Nagrania