Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Lato to czas wczasów i tak znanego w naszym kraju grillowania

fototapety kwiaty
Author: DA
Piękna\Najpiękniejsza pogoda, wydłużone dni i urlopy - to wszystko nakłania do balkonowej aktywności nazywanej grillowaniem. Jak ojczyzna długa i szeroka wszyscy choć raz w sezonie urlopowym urządzają grilla dla rodziny i kolegów. Coraz bardziej popularne są grille elektryczne, które można używać nawet na małych balkonach i nie zawadzać sąsiadom.

Gdzie warto zrelaksować się, czyli jakiego typu obiekty oferują polskie miasta

odpoczynek
Author: Take Back Your Health Conference
Source: http://www.flickr.com
Z całą pewnością każdy z nas ma potrzebę co kilka miesięcy wypoczynku. Stres, uporczywa praca, domowe obowiązki – to mimo wszystko może wykończyć. Z tego powodu można co pewien czas zafundować sobie troszkę relaksu. Co oferują polskie miasta dla tych, którzy szukają odpoczynku? Gdzie powinniśmy się udać? Pośród sporych miast takich, jak na przykład Rzeszów, Warszawa czy Wrocław bez najmniejszego problemu odszukać można niejeden hotel, który ma do zaoferowania dobre warunki do odpoczywania.

Urlop – jak wybrać hotel, abyśmy byli szczęśliwi?

Luksusowa łazienka
Author: Torsten Maue
Source: http://www.flickr.com
Przygotowując wyjazd należy zatroszczyć się o mnóstwo rzeczy. Najważniejszym etapem ku temu, jest oczywiście wybranie miejsca, do którego się udamy.

Wakacje w mieście

wakacje w mieście
Author: Luke Ma
Source: http://www.flickr.com
Na ten czas nasze dzieciaki oczekiwały z utęsknieniem. Można powiedzieć, że odliczały dni do tego uroczystego momentu, kiedy zabrzmi po raz ostatni dzwonek i wreszcie rozpoczną się dni wolne od nauki. Przez okrągły rok nasze dzieciaki sumiennie spełniały swoje zobowiązania. Odrabiały prace domowe, zdobywały najwyższe oceny i próbowały nie broić za bardzo. Także w gospodarstwie domowym próbowały się okazać pomocne. Dlatego teraz należy się im za ten wytrwały trud nagroda. Co jednakże uczynić, jeśli nie stać nas na wakacyjny pobyt w jakiejś atrakcyjnej miejscowości?

Tatry na wakacje

zakopane
Source: www.morguefile.com
Polska jest ślicznym krajem. Nie twierdzą tak tylko jej dumni obywatele, ale przede wszystkim goście z zagranicy (do choćby popularnej ostatnio Białki co patrząc na oferty choćby tutaj: http://www.eholiday.pl/noclegi-bialka_tatrzanska-1393.html nie dziwi). My, Polacy, mamy kilka prawdziwych perełek. Jednym z klejnotów narodowych są strzeliste Tatry.

Największy kompleks wód termalnych w polskich Tatrach

termy
Author: Agencja PR Pan Pikto
Source: Agencja PR Pan Pikto
Moc wód geotermalnych bijących z gorących źródełek nazywanych cieplicami dobrze znana już była starożytnym Rzymianom. Wody te są nader mocno zmineralizowane. Nasz ośrodek "Woda wigoru Ci doda" usytuowany został w znanym wszystkim Zakopanem.

Siła uzdrawiających właściwości, zarazem dla kondycji psychicznej jak i fizycznej. Ośrodki SPA w naszym kraju

Zdarzają się dni, gdy niejeden z nas potrzebuje oderwać się od codziennej rutyny i poświęcić się chwili relaksu. Nie raz brakuje nam sił witalnych lub po prostu chcemy poczuć się lepiej we własnym ciele. Są ludzie, którzy preferują spędzać czas w ruchu, inni natomiast decydują się na spokój i komfort. Jedno nie musi wykluczać drugiego!

Ziemia Kłodzka skrywa w sobie cudowne atrakcję zarówno dla smyków jak i ludzi dorosłych

Kotlina kłodzka
Author: Ian Petersen
Source: http://www.flickr.com
Cudowna kraina, kryjąca w sobie dziejowe zdarzenia oraz sporo atrakcji. Ziemia Kłodzka to okręg otoczony górskimi wzniesieniami. Jest też znana z leczniczych strumieni wody mineralnej. Są tam również liczne warownie i strażnice rycerskie podnoszone w ważnych punktach. Więc jest to świetne miejsce, które proponuje szereg tajemnic, czekających tylko na to byś je odszukał.

Szukasz noclegu w Szklarskiej Porębie?

hotel w górach
Author: Jennifer C.
Source: http://www.flickr.com
Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów. Głównym grzbietem gór przebiega granica polsko-czeska. Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka.Odznaczającym elementem karkonoskiego krajobrazu są malownicze formy skalne, zwane tu skałkami. Góry te, mimo niedużej wysokości, posiadają wyraźnie zróżnicowane piętra roślinne. Choć roślinność Karkonoszy została na przestrzeni wieków dość mocno przekształcona przez aktywność człowieka, należy do najbardziej bujnych i najatrakcyjniejszych w całych Sudetach. Oprócz atrakcyjnych widoków Karkonosze znane są z wód leczniczych oraz kurortów uzdrowiskowych. Tereny te każdego roku odwiedzane są przez licznych turystów. W Karkonoszach znaleźć można zatem mnóstwo miejsc noclegowych.

Pages

Subscribe to RSS - basen

Nagrania