Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Jakie atrakcje tam na nas czekają?

Istanbuł
Author: Marco Bellucci
Source: http://www.flickr.com
Wybierając się w tak odległe i niezwykłe miejsce, nie chcemy całego czasu przesiedzieć w hotelu, nawet jeśli jest bardzo luksusowy i zapewnia nam możliwość kąpieli w różnych basenach. Warto tutaj wiedzieć, jakie miejsca powinniśmy zwiedzić, tak aby mieć pewność, że chociaż trochę poznaliśmy to miejsce.

Zea lepiej zwiedzać w okresie zimowym

wspomnienia
Author: Mitch Altman
Source: http://www.flickr.com
Zanim zaplanujemy sobie wakacje zagranicą, powinniśmy sprawdzić tamtejszy klimat, zwłaszcza jeżeli wybrane przez nas państwo, znajduje się w sporym oddaleniu od nas i trzeba się liczyć, że temperatury mogą prezentować bardziej skrajne wartości niż u nas. Tak się właśnie powinno stać w przypadku podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, bo panujące tam od czerwca do września temperatury mogą sprawić, że ciężko będzie nam się po nich poruszać, a co się z tym wiąże, ciężko będzie nam zwiedzać coś więcej, niż baseny w kurortach.

Singapur - w najbezpieczniejszym mieście świata

eccoholiday baner
Source: http://www.eccoholiday.com/
Polacy coraz bardziej interesują się egzotycznymi wojażami. Chociaż wciąż ogromnym powodzeniem cieszą się wczasy w popularnych kurortach, to jednak nie brakuje chętnych na zwiedzanie bardziej orientalnych zakątków świata. Także oferta biur podróży jest coraz lepiej przygotowana. Warto z tego korzystać i poznawać regiony, które od naszego kraju różnią się nie tylko położeniem, warunkami klimatycznymi i wyglądem, ale także tradycjami.

Wakacje w mieście

wakacje w mieście
Author: Luke Ma
Source: http://www.flickr.com
Na ten czas nasze dzieciaki oczekiwały z utęsknieniem. Można powiedzieć, że odliczały dni do tego uroczystego momentu, kiedy zabrzmi po raz ostatni dzwonek i wreszcie rozpoczną się dni wolne od nauki. Przez okrągły rok nasze dzieciaki sumiennie spełniały swoje zobowiązania. Odrabiały prace domowe, zdobywały najwyższe oceny i próbowały nie broić za bardzo. Także w gospodarstwie domowym próbowały się okazać pomocne. Dlatego teraz należy się im za ten wytrwały trud nagroda. Co jednakże uczynić, jeśli nie stać nas na wakacyjny pobyt w jakiejś atrakcyjnej miejscowości?

Tatry na wakacje

zakopane
Source: www.morguefile.com
Polska jest ślicznym krajem. Nie twierdzą tak tylko jej dumni obywatele, ale przede wszystkim goście z zagranicy (do choćby popularnej ostatnio Białki co patrząc na oferty choćby tutaj: http://www.eholiday.pl/noclegi-bialka_tatrzanska-1393.html nie dziwi). My, Polacy, mamy kilka prawdziwych perełek. Jednym z klejnotów narodowych są strzeliste Tatry.

Lato to czas wczasów i tak znanego w naszym kraju grillowania

fototapety kwiaty
Author: DA
Przepiękna pogoda, długie dni i urlopy - to wszystko namawia do balkonowej aktywności zwanej grillowaniem. Jak ziemia rozległa wszyscy przynajmniej raz w sezonie urlopowym urządzają grilla dla rodziny i przyjaciół. Coraz bardziej znane stają się grille elektryczne, które można użytkować nawet na małych balkonach i nie przeszkadzać sąsiadom.

Gdzie warto zrelaksować się, czyli jakiego typu obiekty oferują polskie miasta

odpoczynek
Author: Take Back Your Health Conference
Source: http://www.flickr.com
Wiadomym jest, że każdy z nas ma potrzebę czasem odpoczynku. Stres, nieustanna praca, domowe zadania – to naprawdę może wykończyć. Tak więc musimy raz na dany czas zafundować sobie chociaż chwilę relaksu. Co oferują polskie miejscowości dla tych, którzy chcą odpoczynku? Gdzie można się udać? Wśród sporych miast takich, jak na przykład Rzeszów, Gdańsk czy Poznań bez żadnego kłopotu wyszukać można niejeden hotel, który ma do zaoferowania ciekawe warunki do odpoczywania.

Urlop – jak wybrać hotel, abyśmy byli szczęśliwi?

Luksusowa łazienka
Author: Torsten Maue
Source: http://www.flickr.com
Przygotowując wycieczkę trzeba zadbać o sporo rzeczy. Pierwszym krokiem ku temu, jest naturalnie wybranie miejsca, do którego się wybierzemy.

Największy kompleks wód termalnych w polskich Tatrach

termy
Author: Agencja PR Pan Pikto
Source: Agencja PR Pan Pikto
Moc wód geotermalnych bijących z gorących źródełek nazywanych cieplicami dobrze znana już była starożytnym Rzymianom. Wody te są nader mocno zmineralizowane. Nasz ośrodek "Woda wigoru Ci doda" usytuowany został w znanym wszystkim Zakopanem.

Pages

Subscribe to RSS - basen

Nagrania