Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Poradnik - jakie zwierzę kupić dziecku

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Dziesiątki opiekunów rozważa, czy zgodzić się na nalegania dziecka o zwierzę domowe. Czy zatem jest to godny polecenia pomysł? Czy powinno się sprawić dziecku zwierzaka? Jakie są dobre i złe strony takiego zakupu? No i które zwierzątko będzie trafnym wyborem?

Gady jako unikalny przykład domowego zwierzaka

piękny wąż w terrarium
Author: Iqbal Osman
Source: http://www.flickr.com
Spora część ludzi marzy o hodowaniu własnego zwierzątka, lecz nie decydują się nie, gdyż twierdzą że nie mają odpowiedniej ilości wolnego miejsca. Tymczasem nawet w małym domu bez problemów można jakieś zwierzę trzymać, oczywiście nie każde do tego celu będzie odpowiednie. Wybór zwierzęcia do trzymania w domu lub mieszkaniu trzeba porządnie przemyśleć, aby nie było później kłopotów opieką nad nim.

Jak zadbać o kota?

Karma sucha dla kotów Acana
Source: www.zwierzakowo.pl
Każdy kto dorobił się potomstwa na pewno już zmagał się z tym problemem. W pewnym wieku nasze latorośle przychodzą do nas z ważnym pytaniem. Zazwyczaj niezwykle boimy się tego momentu. Lecz prędzej, czy później to następuje. Lepiej już wcześniej przyszykować się do tego typu pogawędki i określić z naszą połówką, jakie chcemy zająć stanowisko.

Planujesz zakup gada? Odwiedź sklep terrarystyczny!

profesjonalne terrarium
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Sporo osób chce mieć w swoim mieszkaniu zwierzę, znaczna część z nich adoptuje kota lub psa, są to ponoć najwierniejsi nasi przyjaciele. Lecz coraz więcej ludzi wybiera mniej lubiane pieszczochy, wywodzące się z rodziny płazów. Może na pierwszy rzut oka nie są dla nas zbytnio urokliwe, jednak nierzadko można się do nich przywiązać nie słabiej niż do gatunków futerkowych. Dodatkowo, żaden pies nie pokona w długowieczności typowego żółwia. Chcesz nabyć takie stworzenie? Odwiedź sklep terrarystyczny.

Najwyższej jakości gadżety a także pożywienie dla psów

pies
Author: Christopher "Rice"
Source: http://www.flickr.com
Każdy, kto posiada psa ma świadomość tego jak ważne pozostaje to, aby należąca do niego psina każdorazowo dostała tylko to, co ma sporą wartość. W związku z tym warto przykładowo raz na jakiś czas zainwestować w kolejne gadżety, jakie będą pożyteczne tak samo w czasie zabawy z psem, jak i do oswajania go.

Zoologiczne portale www z suplementami i dodatkami dla kotów.

pies
Author: Eselsmann™
Source: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę posiadanie zwierzęcia w domu, należy mimo wszystko uwzględniać wszystkie plusy i minusy. Ponieważ zwierzę to nie zabawka. I potrzebuje dobrych warunków do życia. Tak samo pielęgnacja przy nielicznych rasach wymaga profesjonalnych kosmetyków.

Sprawdzajmy recepturę karmy

kotek
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Należy powiedzieć, że każde zwierzę potrzebuje czegoś odmiennego do właściwego rozwoju. Jedne będą potrzebowały składników, które będą chroniły ich stawy, a drugie znowu będą potrzebowały jedzenia, która zezwoli im walczyć z uczuleniami. Z tego powodu właśnie nim kupimy właściwą karmę, trzeba się uważnie wypytać weterynarza, co będzie najbardziej odpowiednie dla naszego czworonoga oraz jaką dietę powinien on stosować.

Zwierzęta domowe czasami są wybredne

pies
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Kogoś może dziwić fakt, że karm oraz kolejnych produktów dla pupili jest aż tak dużo, nie mniej należy sobie zdawać sprawę z tego, iż nie tylko każde zwierzę ma szanse potrzebować innych składników odżywczych, lecz również ma szanse być tak, że trafimy na wymagającego pupila, który czegoś nie będzie pragnął zjeść.

Dlaczego warto posiadać psa?

tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Niegdyś psy ogólnie służyły swoim właścicielom jako świetna ochrona przed chociażby drapieżnikami. Szczególnie na wsi często psy były praktycznie nieodłączną częścią życia. Dzisiaj nadal psy są bardzo często wykorzystywane do tak jakby celów komercyjnych, na przykład są bardzo dobre jeśli w rachubę wchodzi branża ochroniarska. Oczywiście akurat w tym wszystkim raczej nie ma nic nagannego, w końcu jeżeli psy są dobrze traktowane, to z całą pewnością nie jest im źle. Jednak takie psy jak np. tibetan mastiff breeders, są bardzo lubiane akurat nie z takich przyczyn.

Pages

Subscribe to RSS - zwierzę

Nagrania