Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Akcesoria niezbędne przy psiaku w domu

pies
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Pies w mieszkaniu to bardzo duża odpowiedzialność. Co najważniejsze decyzja powinna być poprzedzona kilkoma etapami. Najpierw, musimy sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Czy posiadamy odpowiednią ilość czasu na wychowywanie i zabieranie psa na spacer? Czy ma się kogoś kto się nim zaopiekuje w kryzysowych sytuacjach? I najważniejsze, czy jesteśmy odpowiedzialni i na to gotowi?

Dlaczego warto posiadać psa?

tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Niegdyś psy w dużej mierze służyły własnym właścicielom jako doskonała ochrona przed przykładowo drapieżnikami. W szczególności na polskiej wsi nierzadko psy były niemal nieodłączną częścią krajobrazu. Dzisiaj ciągle psy są bardzo często wykorzystywane do tak jakby celów komercyjnych, np. są bardzo dobre jeśli w grę wchodzi branża ochroniarska. Naturalnie akurat w tym wszystkim nie ma nic nagannego, w końcu jeśli psy są odpowiednio traktowane, to bez cienia wątpliwości jest im dobrze. Jednakże takie zwierzaki jak przykładowo tibetan mastiff breeders, są bardzo lubiane akurat nie z tego typu powodów.

Ciekawe informacje o żywieniu zwierząt domowych

Kot, zwierzęta domoiwe
Author: wrhoanaz
Source: http://www.sxc.hu
Karmienie naszych czworonożnych przyjaciół nie jest sprawą prostą, zwykłe ludzkie jedzenie nie zaspokoi potrzeb dotyczących diety naszych pupili a wręcz odwrotnie może im bardzo zaszkodzić. Psy i koty mieszkające w domach są inne od swoich nieudomowionych przodków – są mniej odporne na choroby, bardziej delikatne oraz bardziej wymagające jeśli chodzi o opiekę i troskę. Zmiany dotyczą także karmienia– sucha karma dla psa nie pełni jedynie funkcji żywieniowych ale i dodaje kluczowych witamin, makro i mikroelementów.

Pies ma pilnować domu, ale to właściciel powinien pilnować psa i dbać o jego pielęgnację

pies
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Niewidoczne ogrodzenie dla psa staje się od jakiegoś czasu hitem, który rozprzestrzenił się po całym świecie. Cała idea tego wynalazku skupia się na tym, by mieć pełną kontrolę nad tym, gdzie znajduje się nasz pies. Jak wiadomo zwierzaki te nie zawsze zachowują się pewnie i nie zawsze możemy ręczyć za to, jak postąpią i czy się rozwścieczą na dziecko sąsiada.

Straż na czterech łapach

obroża
Author: Petr Kadlec
Source: http://www.flickr.com
Wybór psa, który będzie pełnił rolę czworonożnego stróża w domostwa to nie lada zadanie. Dobra wskazówka: rasa nie ma takiego znaczenia, jak to, jak jego wychowanie.

Karma Brit Care - zachwycająca karma dla uczulonych psów

Pies
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Mimo tego, iż na rynku odkryjemy dzisiaj wiele różnych karm dla psów, to nie zawsze nasz pupil entuzjastycznie będzie daną karmę konsumował. Nie chodzi tylko o walory smakowe czy o to, że pies jest po prostu wybredny, niekiedy problem zdoła być nieco większy. Poniektóre psy mogą być wrażliwe na pewne czynniki znajdujące się w karmie, jeszcze inne zdołają mieć zaparcia czy też bóle jelit albo żołądka.

Karma Acana – najlepsza karma dla twojego kota

Karma sucha dla kotów Acana
Source: www.zwierzakowo.pl
Masz kota lub psa? A może oba czworonogi? Ufasz jednemu producentowi karm dla zwierząt? Jeśli tak, to dla swoich zwierzęcych pociech wybierz karmę Taste of Wild. Zarówno mruczące, jak i szczekające czworonogi będą zajadać się tym pysznym pokarmem.
W odróżnieniu od innych karm, Taste of Wild reklamuje się jako żywność niezawierająca zbóż. Czyli inaczej niż u ludzi gdzie kiełki zbóż są uznawane za szczególny walor. Mimo to w przypadku kotów posiadacze czworonogów skarżą się na zastępowanie zbożem cennego mięsa i warzyw.

Stosowna dieta dla czworonoga zagwarantuje mu zdrowie, dobrą pielęgnację i żywiołowość, którą ma na co dzień

karma dla psów
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com
Piesek, najlepszy towarzysz ludzi. Na ogół opiekuje się własnym panem, ochrania go oraz broni. Czasem jest zazdrosny oraz stale domaga się poklasku i zwracania na niego uwagi. Lecz też jest zależny od właściciela. Potrzebuje regularnych spacerów oraz stosownego żywienia, a również przez pełen czas dostępu do wody.
Tags: 

Gryzaki dla psów- doskonałe rozwiązanie gwarantujące pieskom silne uzębienie a także udaną zabawę

pies
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Niewątpliwie każdy szczęśliwy posiadacz domowego zwierzątka pragnie dać dla swojego ulubieńca wszystko co najlepsze. Pies od niepamiętnych czasów jest niezastąpionym przyjacielem człowieka, a co za tym idzie, zapewne wypada zadbać o to, aby zwierzę także czuło się obdarzone sympatią.

Pages

Subscribe to RSS - pies

Nagrania