Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Wakacje inaczej

Author: Sport-shop.pl
Ahoj przygodo! Zbliża się lato, a razem z nim czas wakacyjnych wyjazdów. Nie każdej osobie odpowiada spędzanie kolejnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla takich ludzi świetną alternatywą jest przykładowo wybranie się na biwak nad rzekę, albo w urokliwy zakątek gór. Można też wybrać się za granicę, w nieznane. Jeżeli mamy ochotę na to by urlop spędzić aktywnie i ciekawie zdecydujmy się na tego rodzaju przygodę.

Akcesoria militarne można zamówić przez internet

Siatka maskująca
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Dzisiejsze latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi modelami są lekkie i ogromnie skuteczne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateryjkami, czołówka może dawać światło nieprzerwanie przez kilkadziesiąt godzin. Tak dużą wydajność zdobyto przez wykorzystanie ekonomicznych źródeł oświetlenia i pełniejsze zastosowanie energii elektrycznej baterii.

Jakie profesjonalne zaopatrzenie winien posiadać każdy harcerz?

harcerz
Author: Arcadiuš
Source: http://www.flickr.com
Harcerstwo cieszy się w dzisiejszych czasach bardzo sporą popularnością i sporo osób, zarówno dzieci jak także młodzieży decyduje się na wstąpienie do drużyny harcerskiej. Naturalnie harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także wspaniałą zabawą, chociaż jest to też solidna szkoła życia, jaka wybornie uczy młodych ludzi tego, jak radzić sobie z przeróżnymi wyzwaniami.

W jaki sposób zorganizować obóz?

śpiwory na obozie
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Co oznacza "dobry obóz"? Czy dobry biwak, to taki, na którym była wspaniała atmosfera, czy ten, który był znakomicie spożytkowany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim wypadku biwak, na którym było 8 osób jest kiepski? Wszyscy znamy wytyczne dobrej zbiórki.

Jeśli zaplanowałeś wycieczkę, musisz przygotować się pod kątem zakupu odzieży i wyposażenia

kurtka
Author: Sammy Zimmermanns
Source: http://www.flickr.com
Z przyjściem cieplejszych dni pojawia się apetyt na różne wycieczki i spacery. Nasi rodacy z chęcią wyjeżdżają w góry, jak także zwiedzają pozostałe piękne regiony w kraju. Do takich eskapad zawsze należy porządnie się przygotować. Niezbędna jest właściwa, nieprzemakalna garderoba i mocne a zarazem wygodne obuwie. Jeżeli planuje się dłuższy pobyt w jakimś miejscu, idealnie sprawdzi się inny sprzęt turystyczny. Co warto nabyć?

Wybieramy nowy namiot

namiot
Author: Tim Regan
Source: http://www.flickr.com
Sypianie pod gołym niebem nie jest do końca przyjemne, zwłaszcza gdy aura, bądź latające owady nie dadzą nam przyjemnie usnąć. Na wyprawach na łonie przyrody najlepiej sprawdzają się namioty. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed niepożądanymi warunkami pogodowymi, opadami, czy palącym słońcem i wiatrem, a również zapewnienie bezpiecznego snu.

Polary mogą mieć przeróżną grubość

śpiwór
Śpiwory mają okazję okazać się rozpinane albo w całości

Kiedy wybieramy się na biwak, powinniśmy być przygotowani na to, że będziemy potrzebować kilku odpowiednich przedmiotów, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy popatrzeć na śpiwory i zadecydować, które z nich okażą się dla nas właściwe. Mamy szansę wybrać takie, które będą rozpinane na całej długości, zatem prościej będzie się w nie wchodziło, a w razie konieczności, będziemy mieli szansę z nich zrobić pojedyncze, wielkie nakrycie, ale mamy szansę kupić także takie, które w ogóle nie będą rozpinane oraz wówczas przypominają swoim wyglądem taką mumię. Poza tym różnią się one między sobą grubością, więc musimy się zastanowić, czy będziemy potrzebowali taki, który będzie nas grzał, czy starczy cienki, bo noce mają być gorące.
Subscribe to RSS - BIWAK

Nagrania