Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Wakacje inaczej

Author: Sport-shop.pl
Ahoj przygodo! Nadchodzi lato, a wraz z nim okres wakacyjnych wyjazdów. Nie wszystkim odpowiada spędzanie następnego urlopu w hotelu z basenem. Dla tych osób doskonałą alternatywą jest przykładowo wyjazd na biwak nad jezioro, albo w urokliwy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, po prostu przed siebie. Gdy chcemy urlop spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego typu przygodę.

Akcesoria militarne można zamówić przez internet

Siatka maskująca
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Współczesne latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi wariantami są lekkie i nadzwyczaj wydajne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateryjkami, czołówka jest w stanie jarzyć się bez ustanku przez kilkadziesiąt godzin. Tak wielką wydajność osiągnięto przez zastosowanie ekonomicznych źródeł światła i pełniejsze użycie energii elektrycznej bateryjek.

W jaki sposób zorganizować obóz?

śpiwory na obozie
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Co oznacza "dobry obóz"? Czy dobry biwak, to taki, na którym była wspaniała atmosfera, czy ten, który był znakomicie spożytkowany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim wypadku biwak, na którym było 8 osób jest kiepski? Wszyscy znamy wytyczne dobrej zbiórki.

Jeśli zaplanowałeś wycieczkę, musisz przygotować się pod kątem zakupu odzieży i wyposażenia

kurtka
Author: Sammy Zimmermanns
Source: http://www.flickr.com
Z przyjściem cieplejszych dni pojawia się apetyt na różne wycieczki i spacery. Nasi rodacy z chęcią wyjeżdżają w góry, jak także zwiedzają pozostałe piękne regiony w kraju. Do takich eskapad zawsze należy porządnie się przygotować. Niezbędna jest właściwa, nieprzemakalna garderoba i mocne a zarazem wygodne obuwie. Jeżeli planuje się dłuższy pobyt w jakimś miejscu, idealnie sprawdzi się inny sprzęt turystyczny. Co warto nabyć?

Wybieramy nowy namiot

namiot
Author: Tim Regan
Source: http://www.flickr.com
Sypianie pod gołym niebem nie jest do końca przyjemne, zwłaszcza gdy aura, bądź latające owady nie dadzą nam przyjemnie usnąć. Na wyprawach na łonie przyrody najlepiej sprawdzają się namioty. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed niepożądanymi warunkami pogodowymi, opadami, czy palącym słońcem i wiatrem, a również zapewnienie bezpiecznego snu.

Polary mogą mieć przeróżną grubość

śpiwór
Śpiwory mają okazję okazać się rozpinane albo w całości

Kiedy wybieramy się na biwak, powinniśmy być przygotowani na to, że będziemy potrzebować kilku odpowiednich przedmiotów, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy popatrzeć na śpiwory i zadecydować, które z nich okażą się dla nas właściwe. Mamy szansę wybrać takie, które będą rozpinane na całej długości, zatem prościej będzie się w nie wchodziło, a w razie konieczności, będziemy mieli szansę z nich zrobić pojedyncze, wielkie nakrycie, ale mamy szansę kupić także takie, które w ogóle nie będą rozpinane oraz wówczas przypominają swoim wyglądem taką mumię. Poza tym różnią się one między sobą grubością, więc musimy się zastanowić, czy będziemy potrzebowali taki, który będzie nas grzał, czy starczy cienki, bo noce mają być gorące.

Jakie profesjonalne zaopatrzenie winien posiadać każdy harcerz?

harcerz
Author: Arcadiuš
Source: http://www.flickr.com
Harcerstwo cieszy się obecnie niezmiernie sporą sławą i masa osób, zarówno dzieci jak także młodzieży decyduje się na wejście do drużyny harcerskiej. Bezspornie harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także wyborną zabawą, chociaż jest to też dobra szkoła życia, która wybornie uczy młodych ludzi tego, jak na przykład radzić sobie z różnymi wyzwaniami.
Subscribe to RSS - BIWAK

Nagrania