Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Wymarzone wakacje dla starszej osoby

Author: iStockphoto.com
Gdy nadchodzi emerytura, wiele niedobrych rzeczy może się pojawić. Politolodzy, którzy na bieżąco obserwują demografię Polski, wiedzą, że po przejściu na emeryturę ujawnia się spory odsetek śmiertelności wśród dziadków. Dzieje się tak dlatego, gdyż bardzo często senior przestaje dostrzegać sens życia, który poprzednio realizował głównie w pracy.

Baseny termalne w okolicach Tatr

Coraz więcej ludzi, chcących zasmakować ciekawych atrakcji, wybiera specyficzne sposoby wypoczynku. Intrygującą ofertą może być tu połączenie atrakcji typowo wodnych z tymi górskimi. Niesamowity odpoczynek ciężko w końcu wyobrazić sobie bez żadnego sąsiedztwa wody. Nawet w górach należy czasami odpocząć od wielkich wypraw i zanurzyć się w odświeżającej kąpieli.

Dbaj o siebie podczas wakacyjnego wyjazdu

Podróże z dzieckiem
Author: FuturePR
Source: FuturePR
Wakacje to dla większości z nas najlepsza pora, by nareszcie zadbać o własne zdrowie, również duchowe. Zazwyczaj, w przeciągu całego roku jesteśmy zabiegani i nie mamy po prostu czasu, by porządnie zatroszczyć się o siebie. Dodatkowo, jesteśmy nieustannie nastawieni na stresujące sytuacje, które źle odbijają się na naszym zdrowiu. Nasza codzienna dieta również nie zachwyca. Zapewniamy naszym komórkom za mało koniecznych substancji odżywczych, przez co jesteśmy przemęczeni. Również dlatego szybciej zapadamy na przeróżne choroby.

Wylatujemy z Wrocławia na Jamajkę – kilka wskazówek

jamajka
Author: Viaggio Routard
Source: http://www.flickr.com
Błękitne morze, rozległe plaże z miękkim, czystym piachem, obłędnie zielone palmy i 100-procentowa swoboda – tak ogólnie opisać można docenianą przez urlopowiczów z całego świata wyspę Karaibów. Każdy ma jakieś marzenia turystyczne, a Jamajka niewątpliwie nierzadko stanowi cel upragnionej podróży

Urlop i poprawa zdrowia zarazem

Tatry
Author: Szift
Source: www.flickr.com
Na pewno każdy z nas jest już znużony nieustannym pośpiechem i powszednimi kłopotami. Dzisiejszy świat nas nie oszczędza i jesteśmy pod wielką presją. W dobie światowego kryzysu boimy się stracić pracę. Przychodzimy po męczącym dniu do naszego domu, a tam czekają na nas kłopoty z dziećmi. Kiedy idziemy nareszcie do łóżka, stres nie daje nam usnąć. I znowu rankiem budzimy się zmęczeni.

Najlepszy baseny termalne w Polsce

Author: www.nartyslowacja.pl
O ile myślisz o wyjeździe w Tatry, przemyśl, czy nie warto zwiedzić inną miejscowość niż popularne Zakopane. Podhale ma w sobie wiele atrakcyjnych miejsc, które są niedoceniane przez rodaków. Najtrafniejszym przykładem jest urokliwa Białka Tatrzańska, która rozciąga się zaledwie 20 km od Zakopanego. Jest to cicha i malutka wioska górska, która oferuje wiele atrakcji dla turystów.

Morza szum, ptaków śpiew - wczasy nad morzem

Gorące wakacje
Source: iiimillenium.pl
Po długiej i męczącej zimie z utęsknieniem wypatrujemy okresu urlopowego. Rozmarzają o nich zarówno dzieci, które przez cały czas pilnie się uczyły i ich opiekunowie, którzy przesiadują w dusznych miejscach pracy. Co raz przyjemniejsze dni dają wrażenie, że każdego dnia rozmarzamy o urlopie. W tajemnicy przed szefostwem, przeglądamy broszury biur wczasowych i projektujemy jedyny w swoim rodzaju wypoczynek.

Nie tylko Zakopane

tatry
Author: Edgars En.
Source: http://www.flickr.com
Nasze polskie Tatry zazwyczaj są kojarzone z Zakopanem, jednakże w na Podhalu można namierzyć parę innych miejsc, które warto zwiedzić w wakacje. Prezentujemy dwa najciekawsze miasteczka, które rekomendujemy w tym roku.
Subscribe to RSS - baseny

Nagrania