Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Hotel na ostatni moment

Układ biznesowy
Author: Office of Naval Research
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli wiemy już, dokąd chcemy jechać a także udało nam się znaleźć na to czas zaś bilety na samolot już na nas czekają to tak naprawdę zostaje nam tylko podjąć decyzję, gdzie będziemy w t;ych dniach nocować. Dzisiaj nie ma się jednakże co bać, albowiem jeśli nawet planowanie tego odłożymy sobie na ostatni moment to nie ma powodów do paniki.

Apartamenty w Kołobrzegu – szum morza cały czas

Villa Mare
Source: villamare.com.pl
Jak zdecydować się świetny hotel czy dom, kiedy wyjeżdżamy na wakacje? Przed tego typu dylematem stoją osoby wyjeżdżające przykładowo na wybrzeże. Co powinniśmy sprawdzać? Gdy idzie o hotele i pensjonaty najczęściej nie ma kłopotu – są usytuowane właściwie na samej plaży, ale jeśli chodzi o prywatne apartamenty Kołobrzeg może nas zaskoczyć ich lokalizacją, więc sprawdzajmy to uważnie.

Najlepszy sprzęt w góry

Polskie góry
Source: http://www.tatry.info/
Jeśli naszą pasją jest wędrowanie po górskich szlakach, wspinaczka oraz przy okazji na przykład zwiedzanie jaskiń powinniśmy mieć fachowo dobrany sprzęt, który zagwarantuje nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wyjazdów. Sprawdzony sklep górski jest w takim przypadku bezcenny. Często, o wiele za często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, gdyż wychodzą w góry bez przygotowania. To nie warunki atmosferyczne i trudność szlaku są przyczynami wypadków. To ludzka głupota.

Jakie miejsca na mapie świata są godne uwagi?

warszawa wilanów
Author: Artur Malinowski
Source: http://www.flickr.com
Początkowo zwróćmy uwagę na Turcję - to kraj, który jest pełen kontrastów. Szczególnie w ostatnich latach są one bardziej zauważalne: głównie z tego powodu, że Turcja szybko rozwija się gospodarczo, lecz jednocześnie jest coraz bardziej konserwatywnym społeczeństwem. Trochę to dziwne, ale nie możemy zapominać, iż Turcja przez wiele lat była świeckim państwem, liberalnym pod względem obyczajowym. Niech zatem zainteresują nas mapy turcja- Istanbul, największe miasto w Turcji to tylko przyjemny początek. Smacznego kebaba!

Najlepsze obuwie górskie we Wrocławiu

Piękne góry
Gdy naszym hobby jest wędrowanie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji przykładowo zwiedzanie jaskiń musimy mieć odpowiednio dopasowany sprzęt, który da nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wyjazdów. Każdy porządny sklep turystyczny oferuje takie wyposażenie w swojej ofercie jak chociażby buty do wspinaczki ściankowej. Ostatnio zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, ponieważ wybierają się na wędrówki bez przygotowania. To właśnie brak solidnego przygotowania planu wycieczki górskiej jest częstą przyczyną tragedii.

Niezbędnik rozsądnego turysty

Góry z samolotu
Source: en.wikipedia.org
Każdy podróżnik, który odznacza się mądrością, powinien zawsze pakować ze sobą pewien pakiet najważniejszych rzeczy. Akcesoria turystyczne należy naturalnie dobierać do rodzaju wycieczki – innego gatunku sprzęt powinno się zabierać w góry, inne na wyprawę po pustynnych nizinach. Kluczowa jest także pora roku, a więc i klimat dominujący w danym regionie globu. Musisz bezwzględnie o tym nie zapominać, bo pogoda może cię zmylić – w wysokich partiach gór zazwyczaj jest zimniej niż na nizinach.

W pojedynkę eskapada w góry

Góry zimą
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Warto podróżować samotnie. Nie ma znaczenia czy jesteś niewiastą, czy facetem, ile masz lat i jakie jest twe doświadczenie. Jeśli czujesz, że na twej drodze pragniesz samotności, po prostu uczyń to i odważ się wyruszyć samemu.

Mamy u nas wiele fajnych zakątków!

wycieczka
Author: David Howard
Source: http://www.flickr.com
Czy Polska jest najbardziej urokliwym miejscem na Ziemi? Najzupełniej obiektywnie nie można odpowiedzieć na tak postawione zapytanie. Zapewne w rankingach najpiękniejszych państw nas ogólnie nie ma: nie oszukujmy się, nasza architektura znacznie odbiega od chociażby francuskiej. Jednakże i tak Polska to to miejsce, które jest pod bardzo wieloma względami godne zainteresowanie. Respektujmy własną ojczyznę, no czy tak naprawdę mamy jakieś inne wyjście? Zacznijmy artykuł od jednego polecenia: warto jak najszybciej szukać mapy pomorze - ładne mamy to Morze Bałtyckie...

Jak należycie przygotować się do wycieczki własnym środkiem transportu?

Mapa i kompas
Author: hisks
Source: http://www.sxc.hu
Zbliża się lato, okres, w którym bardzo wielu z nas stara się wybrać chociażby na parudniową wycieczkę do dowolnego atrakcyjnego miejsca. Trudno jednak jest się temu dziwić, ponieważ przecież jest to świetny sposób na wykorzystanie swego wolnego czasu i przynajmniej krótkie oderwanie się od całej swojej rzeczywistości.
Subscribe to RSS - mapy

Nagrania