Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Dobieramy oświetlenie oraz filtry do akwarium

Akwarium, koniki morskie
Author: Selena N. B. H.
Source: http://www.flickr.com
Panorama poruszających się w wodzie rybek wśród soczystej zieleni mocno odpręża i skutecznie odwraca wzrok od telewizora. Akwarium jest też wyjątkową dumą mieszkania. Warto więc pomyśleć o jego zakupie.

Co przyda nam się w akwarium?

Guarami
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Pływające w szklanym zbiorniku tęczowe rybki, jakie można obserwować przez całe tygodnie, to skryte marzenie niejednej osoby. Od jego ziszczenia się powstrzymują zwyczajowo koszty, jak również dużo początkowych trudności powiązanych z dbałością o rybki. Akwarium dla rybek wbrew pozorom nie musi być zanadto drogie, a także pochłaniać ogromne ilości czasu. Wstępne zaangażowanie ekspresowo zwróci się z nawiązką. Piękno to przecież coś, w co każdorazowo warto zainwestować. Jak jednak wyposażyć swoje pierwsze akwarium i o czym przed wszystkim należy pamiętać?

Wytworność oraz wyszukana dekoracja domu oraz ogrodu

Wielu rozległym i eleganckim ogrodom oraz sadom, ulokowanym w pobliżu zadbanych domów, brakuje magicznych elementów. Budujące tajemniczą atmosferę drzewa, krzewy, kwiaty… Mimo różnych kwiatowych urozmaiceń nierzadko brak jest pewnego elementu. Blasku przydać im może oczko wodne, w pobliżu którego można miło spędzać czas w słoneczne dni wraz z całą rodziną. Równo odbijająca blask słoneczny powierzchnia, jaką ma oczko wodne i opadające pożółkłe oraz czerwone liście na początku jesieni mogą być szczególnie urocze. Ozdobione kamieniami oraz barwnymi liśćmi oczko wodne ma obowiązek jednak spełniać podstawowe reguły bezpieczeństwa i uwydatniać zalety całego ogrodu.

Poradnik - jakie zwierzę kupić dziecku

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Setki opiekunów nie wie, czy ulec prośbom pociechy o zwierzę domowe. Czy zatem jest to trafiony pomysł? Czy powinno się sprawić dziecku zwierzę? Jakie są plusy i minusy takiej decyzji? No i które zwierzątko będzie najlepszym wyborem?

Jeżeli konieczne jest akwarium - sprawdź, w jakim miejscu je dostaniesz

akwarium
Source: flickr.com
Kiedy decydujemy się mieć jakieś zwierzątka, które mogą żyć jedynie w akwarium, to trzeba wybrać takie akwarium, które będzie dla nich najfajniejsze. Jasne jest, że gdy byliśmy dzieciakami, wielu z nas miało kulę z rybką. Bardzo często rybka dość szybko znikała, bo byliśmy roztrzepani. Ale, gdy jesteśmy już dorosłymi ludźmi i chcemy mieć akwarium z rybkami, nie musimy ograniczyć się do kuli. Musimy tylko pamiętać, że stanie się ono elementem aranżacji wnętrza całego domu.

Wszystko dla hodowli rybek

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Każdy sklep terrarytyczny jest w stanie zaopatrzyć terrarium we wszystkie niezbędne urządzenia. Jak wybrać, co jest najbardziej potrzebne i staje się mało funkcjonalny? Priorytetem w każdym terrarium jest filtr, koniecznie dopasowany do wielkości zbiornika oraz grzałka.

Jak wybrać pupila właściwego dla całej rodziny

rybki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Kot lub pies nie wchodzą u Ciebie w grę, ale musisz mieć jakieś zwierzaki? Ze spokojem, droga wolna, ponieważ do wyboru masz rybki, gady i płazy czy gryzonie. Zanim jednak wybierzesz coś sprawdź, co trzeba zrobić, by zaspokoić potrzeby tych zwierzątek.

Akwaria do mieszkania

akwarium, akwarystyka
Source: http://www.akwarystyka.sklep.pl/
Ludzie mają w mieszkaniach różnorakie stworzenia. Zwykle czworonożnym przyjacielem w Polsce jest pies, czasem kot. Zdarza się, że miłośnicy nietypowych zwierząt kupują takie gatunki jak pająk lub fretka. A ci, którzy uwielbiają fauna rybią, instalują sobie w czterech kątach bogato wyposażone akwaria i umieją godzinami obserwować żyjące w nich gatunki. Mnóstwo eksperymentów naukowych udowodniło, że patrzenie na rybki może świetnie relaksować nawet najbardziej zestresowanych ludzi.

Szklana ścianka opti white przepuści więcej światła

rybka w akwarium
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Czy szyba opti white jest odpowiednia do zakupu?. Jeżeli będziemy myśleć o tym, aby mieć rybki, a następnie robić im ciekawe zdjęcia, to należy myśleć o właściwej szybie za którą będą się mieściły.

Pages

Subscribe to RSS - rybki

Nagrania