Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Egipt - kraj faraonów pełen tajemnic

stadion
Author: EURO Poznań 2012 sp. z o.o.
Source: EURO Poznań 2012 sp. z o.o.
To państwo niezmiennie od wielu lat jest na liście najchętniej odwiedzanych miejsc. Co takiego przyciąga właśnie tam tłumy turystów? Śmiało można powiedzieć, że niemal wszystko.


Egipt to nie tylko kraj pełen tajemniczych, unikatowych zabytków, których zwiedzanie przyprawia do dziś o dreszcz emocji w zasadzie wszystkich.

Indonezja - wyspiarskie państwo kontrastów

turystyka
Author: Barka Tumska
Source: Barka Tumska
Wśród propozycji najatrakcyjniejszych miejsc do niecodziennego wypoczynku Indonezja zajmuje jedno z czołowych miejsc. To wyspiarskie państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej jest pożądanym kierunkiem wakacyjnych wojaży i naprawdę nie ma się czemu dziwić. Tropikalny klimat, duże możliwości, jeśli chodzi o nurkowanie wśród raf koralowych, surfing, czy oczywiście wylegiwanie się na przepięknych plażach - to musi kusić.

Egipt - tajemniczy świat faraonów i nie tylko

Poznań
Egipt - nie ma na świecie chyba osoby, której to państwo nie wprawiałoby w zachwyt. Świat piramid do dnia dzisiejszego wzbudza w zwiedzających nie tylko wielki podziw i szacunek, ale też nakazuje nam pokorę w stosunku do tych, którzy ten cud świata stworzyli. Do dnia dzisiejszego ich powstanie jest owiane tajemnicą, a to co o nich wiemy, to najczęściej hipotezy.

Jakie atrakcje tam na nas czekają?

Istanbuł
Author: Marco Bellucci
Source: http://www.flickr.com
Wybierając się w tak odległe i niezwykłe miejsce, nie chcemy całego czasu przesiedzieć w hotelu, nawet jeśli jest bardzo luksusowy i zapewnia nam możliwość kąpieli w różnych basenach. Warto tutaj wiedzieć, jakie miejsca powinniśmy zwiedzić, tak aby mieć pewność, że chociaż trochę poznaliśmy to miejsce.

Tajlandia - miesznka kultur i obyczajów

spa&wellness
Author: Walter Schärer
Source: http://www.flickr.com
Chcesz zakosztować orientalnego klimatu i poznać zupełnie inne obyczaje? Zastanawiasz się, który kierunek na wakacje wybrać, aby przeżyć to wszystko?


Tajlandia z pewnością zaspokoi Twoje pragnienia. Tropikalna pogoda, bogate życie religijne i kulturowe - z tym zetkniesz się stuprocentowo.

Bułgaria - idealna na wakacje dla każdego

słoń
Source: pixabay.com
Poszukując idealnego miejsca do wakacyjnego wypoczynku, warto wziąć ją pod uwagę. Państwo położone w południowo - wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego oferuje idealne warunki plażowiczom, jak i tym, którzy łakną poznać nieco historii, a nawet wielbicielom gór.


Bułgaria to przecież nie tylko sławne wypoczynkowe kurorty jak Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, czy Stara Zagora.

Powiew orientu w tajemniczej Turcji

Turcja
Author: Istock.com
Source: Istock.com
Położona na terenie zarówno Europy jak i Azji, otoczona morzem Czarnym, Egejskim, Śródziemnym i Marmara Turcja jest tym krajem, w którym można łatwo odczuć powiew orientu. Ten kraj urzeka swoim pięknem, z tego też powodu jest to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na egzotyczne wakacje.

Hiszpania - kraj corridy i chorizo

Hiszpania
Author: World Trade Organization
Source: http://www.flickr.com
Hiszpania to raj na ziemi. Przepiękne plaże, luksusowe hotele i wspaniała pogoda przyciągają rokrocznie prawdziwe tłumy.


To kraj bardzo charakterystyczny. Położony na południowym zachodzie Europy, oferuje szereg atrakcji zarówno zwolennikom plażowania, jak i tym, którzy uwielbiają białe szaleństwo.

Wycieczka na Islandię na pewno okaże się wyjątkowym przeżyciem, które zapragniemy powtórzyć

wycieczka na islandię
Author: Jurgen Kubel
Source: http://www.flickr.com
Jeśli marzy się nam niezapomniana wycieczka do niezwykłego państwa, to dobrym pomysłem będzie Islandia. Jest to miejsce magiczne, które co roku przyciąga bardzo wielu ludzi z całego świata.

Pages

Subscribe to RSS - luksus

Nagrania