Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Plusy województwa podlaskiego

Author: MOMKAY
Podlasie jest najbardziej wysuniętym na północny-wschód województwem Polski. Od wschodu graniczy ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Występują tu 4 parki narodowe, 3 krajobrazowe, aż osiemdziesiąt siedem rezerwatów przyrody jak również rozliczne tereny chronionego krajobrazu. Jego stolicą jest Białystok. Innymi znaczącymi ośrodkami miejskimi są Łomża oraz Suwałki. Mieści się tu sporo osobliwych miejsc do zobaczenia.

Dokąd warto wybrać się na kajaki ze swą ekipą?

spływ kajakowy weekend
Author: Wendy
Source: http://www.flickr.com
Jaki może być ciekawy sposób na spędzanie wspólnie wolnego czasu? W gronie przyjaciół zazwyczaj nie brak atrakcyjnych idei na innowacyjne wypady za miasto. Perfekcyjnym wyjściem mogą się okazać kajaki, gdyż skupiają w sobie rekreację oraz ciekawe przygody. Nie należy daleko szukać, by znaleźć inspirację oraz znaleźć rodzaj sportu odpowiadający całej grupie. Niewymagające zajęcie umożliwia odkrywanie znacznych pokładów energii, pozornie skrytych gdzieś głęboko.

W które fascynujące miejsce należałoby wybrać się na tegoroczne wakacje?

Wakacje
Author: Argyll Holidays
Source: http://www.flickr.com
Wakacje 2015 zbliżają się coraz szybciej, wiosna już się zaczęła, ani się obejrzymy, a niedługo rozpocznie robić się coraz cieplej oraz zacznie się śliczne, ciepłe lato. Czy wiesz już gdzie wybierzesz się na tegoroczne wczasy? Bez wątpliwości zniewalających, wspaniałych miejsc, jakie należałoby odwiedzić w duszne lato jest naprawdę wiele, zarówno w Polsce jak również za granicą.

Surwiwalowe wyprawy - urlop dla aktywnych

Ognisko
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Dzięki Bogu, zima nam odpuściła. W tym roku bardzo mocno dawała się nam we znaki. Mieliśmy już tego mrozu po dziurki w nosie. Nareszcie nadeszła wiosna i nastały cudowne dni. Ani się spostrzeżemy, a nastanie lato. A to znaczy, że okres urlopowy już tuż tuż. Czekamy na wczasy z niecierpliwością. Już od miesięcy planujemy ten upragniony letni wyjazd.

Wakacje w Ziemi Świętej

miasto
Author: Addictive Picasso
Czas na wycieczkę? Kto z nas nie marzył, żeby kiedyś odwiedzić Ziemię Świętą. Teraz nachodzi zapytanie jaki będzie dla nas najlepszy transport. Możliwości jest naprawdę dużo. Sprawdzając oferty w sieci można stwierdzić, iż wybór jest bardzo spory. Osobiście stawiam tutaj nie tylko na prędkość, ale także na komfort oraz jak najbardziej odpowiednią cenę.

W jaki sposób zaplanować dzieciom lato w mieście?

Author: maohamed.shaaz
Primo, przed wyruszeniem w podróż rozsądnie jest zadzwonić na policję. Mundurowi są zmuszeni do zrobienia dokładne analizy stanu pojazdu. To fundamentalne, ponieważ zdarzało się, że oszukańczy przewoźnicy oferowali autokary, które były w koszmarnej kondycji technicznej. Analiza dotyczy też kierowców. Kierujący autokarem musi być trzeźwy i zdrowy.

Czym jest harcerstwo, na czym polega udział w takiej organizacji? Jak zostać harcerzem?

harcerze
Author: Arcadiuš
Source: http://www.flickr.com
Co się robi w harcerstwie? Jesteśmy w stanie jeździć na wycieczki, różnorodne biwaki, zloty czy obozy. Można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, na przykład, jak posługiwać się mapą czy kompasem, w jaki sposób tropić i nie dać się wytropić, jak zbudować prycz oraz stelaż, zapoznać się z alfabetem Morse'a oraz zaznajomić się z szyframi, oraz jak się właściwie nimi posługiwać, lecz również jak udzielać pierwszej pomocy, radzić sobie samemu w dziczy i co można upichcić z puszczańskich przysmaków.

Jak rozumieć kwestię marzeń? Każdy z nas je posiada, są niewymownie istotne, jednakże czy warto za nie – mówiąc metaforycznie – ginąć?

wycieczka
Author: Ramnath Bhat
Source: http://www.flickr.com
Marzenia są różnorodne, to jeden z głównych powodów dlaczego są tak niesamowite. Jak gdyby to było, jakby każdy marzył o tych samych rzeczach? Troszkę jałowo i zupełnie standardowo. Jednocześnie, chociaż tak nie jest to możemy znaleźć pewne wspólne marzenia, które są udziałem wielu z nas. No bo kto nie marzy o dostatnim życiu, o zdrowej rodzinie i pięknym domu? Albo kto nie marzy, by zwiedzić cały świat? No tak, należy przyznać, iż marzenia mogą być wspólne, gdyż jesteśmy tylko ludźmi i posiadamy prawie takie same pragnienia, jednocześnie to, jak się różnimy na innych poziomach czyni z naszych marzeń unikatową mozaikę.

Bangkok last minute a także wakacje Indie to jedne z popularniejszych podróży w internecie

Wakacje w Azji
Author: Christopher Adams
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie ludzie szukając celu wakacyjnej podróży coraz częściej decydują się na egzotyczne miejsca. Jest to na pewno wywołane ochotą poznania czegoś świeżego i doznania wspaniałych przygód. Na domiar tego, bogactwo naturalne i kulturowe bez wątpienia zachwyca i przyciąga wszystkich, którzy lubią czas spędzony w takim środowisku. Nie bez przyczyny więc coraz więcej biur turystycznych przygotowuje pociągające propozycje na temat wczasów w takich miejscach jak Sri Lanka czy Malediwy. Coraz nagminniej ludzi interesują oferty podróży w miejsca dalekie, w jakich mogą kompletnie odciąć się od codziennej rzeczywistości i przyjemnie się odprężyć.

Pages

Subscribe to RSS - wycieczka

Nagrania