Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Plusy i minusy życia harcerzy, najważniejsze wyposażenie które każdy dobry harcerz powinien posiadać

harcerze
Author: Arcadiuš
Source: http://www.flickr.com
Harcerze od dawna są obecni wokół nas. Obecnie, w erze internetu i nowoczesnych technologii wprawdzie straciło nieco na znaczeniu, ale nadal w wielu szkołach ogromnie dynamicznie działają harcerskie drużyny, skupiając wokół siebie dzieci i młodzież.

Wybieramy się na wyjazd

harcerze
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
Często, kiedy posiadamy wolny czas decydujemy się wyruszyć w jakąś podróż. Kiedy wybieramy się do innego kraju do hotelu, to niemalże wszystko, co zabierzemy z mieszkania, kiedy chodzi o ubrania jakoś się sprawdzi. Zresztą zawsze będzie można pójść do jakiegoś sklepu i zakupić z dwie bluzki z tamtego miejsca, na pamiątkę i oczywiście, że będziemy czuć się dobrze.

Znak Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, jak wygląda i kim trzeba zostać by go otrzymać

las - Bieszczady
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com
Być harcerzem to stosować się konkretnych zasad. To nie jest tak, że każdy może otrzymać harcerski krzyż. Musimy na niego w jakiś sposób zasłużyć, bo być harcerzem, to życiowa postawa, która pozwala na ukształtowanie swoistego kręgosłupa moralnego. Gdy, więc chcielibyśmy by nasze dziecię nauczyło się bycia odpowiedzialnym, to dobrze zapisać malucha na początek do grupy zuchów, a potem dziecko samodzielnie będzie mogło zdecydować, czy wciąż chce uczestniczyć w zbiórkach już, w roli harcerza.

Składniki umundurowania – różniące się między sobą mundury oraz części wyposażenia

mundur harcerski
Author: Arcadiuš
Source: http://www.flickr.com
Na terenie zarówno państw świata, jak i Polski działają najróżniejsze formacje wojskowe i umundurowane. Ich cechą charakterystyczną jest to, że stosują mundury. To właśnie mundur pozwala odróżnić członków tych grup od reszty obywateli. Jakie są cechy specyficzne różnych formacji mundurowych oraz jak wyglądają ich mundury?

Czemu dodatki harcerskie dobrze zamawiać w sieci?

Harcerz
Author: Arcadiuš
Source: http://www.flickr.com
Bycie harcerzem to wcale nie jest taka prosta sprawa. Należy naprawdę sporo się pomęczyć, by dostać krzyż harcerski. Często w jakimś wieku ludzie przestają uczestniczyć w spotkaniach, ale i tak, prawidła, którymi kierowano się w harcerstwie pozostają w ludziach na zawsze. A kiedy jest się ciągle działającym harcerzem, bywa na obozach, spotyka, co pewien czas na zbiórkach harcerskich to bardzo istotny jest mundur harcerski, który ukazuje przynależność do swojej drużyny.
Subscribe to RSS - Mundur

Nagrania