Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Smaczna oraz odpowiednio zbilansowana karma dla kotów, czyli na co postawić: gotowe saszetki lub domowa kuchnia?

mały kotek
Author: grotos
Source: http://www.flickr.com
Mimo tego, że koty to osobliwe stworzenia, to mają swoich wiernych fanów. Nie bez powodu zwykło się mawiać, że to nie człowiek jest właścicielem kota, tylko kot ma swojego człowieka. Jeżeli raz zdecydujemy się na to, by wziąć pod opiekę miłego czworonoga, już zawsze zostaniemy ich „niewolnikami”. Jak odpowiednio zadbać o pożywienie naszego kotka? O czym należy wiedzieć, aby uchronić się od niechcianych błędów? Przyjrzyjmy się tej sprawie bardziej dokładnie.

Egzotyczne wakacje w pięknym Wietnamie

Na wycieczkę zawsze jest dobra chwila! Bez względu na to jaką mamy pogodę za oknem, czy porę roku za pasem. Wszystkim należy się wolne. Życie w XXI wieku niezaprzeczalnie ma swoje wartości. Wśród nich są bezpieczne loty w każdy fragment globu. No, może nie całkiem bezproblemowe, za taką wyprawę należy zapłacić.

Najprawdziwszy odpoczynek jest potrzebny wszystkim. Czy to okres wakacyjny czy pobyt w sanatorium – powinniśmy z tego korzystać

Gabinet SPA w Resort Medical & SPA w Ciechocinku
Author: lazienkiresort.com
Source: lazienkiresort.com
Jak to dobrze, że nie jesteśmy skazani na ciągłą pracę, niekończące obowiązki i brak odpoczynku, jak to przyjemnie, iż mamy pewną ilość czasu, jak możemy najzwyczajniej wypocząć Tak można powiedzieć, jak w końcu po pewnym czasie przychodzi moment na nasz urlop lub otrzymujemy miejsce w jednym z sanatoriów, ażeby podreperować zdrowie.

Zwierzęta wśród ludzi – co podawać swojemu kotu, aby był zdrowy?

Koty Bengalskie
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Ludzie od lat przygarniali do własnych obejść zwierzaki. Zaczęli dawno temu i trwa to do dziś. Przede wszystkim, pewne gatunki są trzymane w celach gospodarczych, do uboju i na mięso. Druga rzecz - już ludzie pierwotni poczynali zauważać, że niektóre gatunki, szczególnie psowate, łatwo oswoić, a gdy już się to dokona, one odwdzięczają się między innymi przywiązaniem i wiernością, lecz także czujnością, czy nawet, po odpowiednim szkoleniu, pomocą w tropieniu i łowach.

Mleko dla kota jest bardzo ważnym elementem jego diety

kot
Author: Benson Kua
Source: http://www.flickr.com
Gdy mamy jakiegoś zwierzaka, pragniemy żeby otrzymywał wszystko co najlepsze, gdyż tylko wtenczas będziemy posiadali gwarancję, że rozwija się on właściwie i jest w dobrym zdrowiu.

Witaminy dla psa warto kupować odpowiednie dla wieku

z psem na spacerze
Author: Maëlick
Source: http://www.flickr.com
Troszczmy się o własne czworonogi

Posiadanie psa wiąże się z wielką odpowiedzialnością, przez to wciąż musimy go traktować w taki sposób, jakby stał się jeszcze jednym członkiem naszej rodziny, co sprawia, że musimy mu zapewniać wszystko co najlepsze.

Popraw sylwetkę przed wakacjami, wskakuj na dwa kółka!

Author: Giant Polska
Wielkimi krokami zbliża się ciepły sezon, długo wyczekiwana przez miesiące nieustannie wypełnione mrozem i sypiącym białym puchem. Jest to czas, który przynosi wytchnienie, ulgę i pozwala nareszcie zapomnieć o trudach przedzierania się przez zaspy, usterkach w autach i epidemii chorób. No a dodatkowo nareszcie zazielenią się krzaki i drzewa, poczną tu i ówdzie ćwierkać ptaki, a niedługo nie trzeba będzie nosić nakrycia głowy aby zachować zdrowie. Da się w końcu odkryć nieco ciała...

Wakacje w mieście

wakacje w mieście
Author: Luke Ma
Source: http://www.flickr.com
Na ten czas nasze dzieciaki oczekiwały z utęsknieniem. Można powiedzieć, że odliczały dni do tego uroczystego momentu, kiedy zabrzmi po raz ostatni dzwonek i wreszcie rozpoczną się dni wolne od nauki. Przez okrągły rok nasze dzieciaki sumiennie spełniały swoje zobowiązania. Odrabiały prace domowe, zdobywały najwyższe oceny i próbowały nie broić za bardzo. Także w gospodarstwie domowym próbowały się okazać pomocne. Dlatego teraz należy się im za ten wytrwały trud nagroda. Co jednakże uczynić, jeśli nie stać nas na wakacyjny pobyt w jakiejś atrakcyjnej miejscowości?

W naszym kraju ciągle wzrasta popularność aktywności fizycznej

ćwiczący zawodnik
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie zderzają się dwie rożne tendencje. Z jednej strony znacznie zwiększa się liczba ludzi bardzo otyłych, co zagraża ich zdrowiu, a w najcięższych przypadkach także życiu. Jednocześnie, panuje dziś moda na aktywność fizyczną - wiele osób stara się ćwiczyć oraz odpowiednio odżywiać. Naturalnie, drugi trend jest jak najbardziej wskazany, szczególnie aktualnie, kiedy osoby otyłe stają się wielkim obciążeniem dla służby zdrowia. Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów sportów jest bieganie.

Pages

Subscribe to RSS - zdrowie

Nagrania