Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Udany wypoczynek w Karpaczu

Karpacz, kościółek drewniany
Author: Ronald Preuß
Source: http://www.flickr.com
Karpacz to bezspornie jeden z najpiękniejszych kurortów górskich naszego kraju. Leży we wschodnich Karkonoszach na wysokości 480 - 885 m n.p.m. tuż u podnóża Śnieżki (1602m n.p.m.), najwyższego szczytu Sudetów.

Czy turystyka i rekreacja to przyszłościowy kierunek?

Studenci
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Studia na kierunku Turystyka i rekreacja jest połączaniem wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu sporej ilości innych dziedzin, np. nauka o środowisku, kultura, nauki humanistyczne, nauki ekonomiczne i wiedza z dziedziny prawa. Idealnym kandydatem na studia o tym profilu jest osoba, interesująca się tą dziedziną, a także podróżami, aktywnością fizyczną i sposobami spędzania wolnego czasu.

Internetowy sklep sportowy może nam zaoferować ciekawe produkty

Fitness
Author: Rafał Depa
Source: Star Fitness
Jakie ceny przedstawia internetowy sklep sportowy?
Jeżeli powinniśmy dokonać jakichś zakupów, pragniemy posiadać pewność, że za wszystkie materiały nie przepłacimy, a co się z tym wiąże, że dokonujemy odpowiedniej decyzji finansowej. Przez to należy zobaczyć co ma szansę nam zaoferować internetowy sklep sportowy, bo jedynie wówczas posiadamy spore szanse na to, że nie przepłacamy za zakupy i będą się nam one opłacać.

Dobrze pojechać na egzotyczną wycieczkę do Ameryki i przeżyć niezapomniane chwile

Nowy Jork
Source: pixabay
Zima to dla jednych okres narciarskich eskapad na stoku, kuligów czy lepienia bałwanów, dla innych niemniej to dość niekorzystny czas, gdy jest chłodno, ciemno i ogólnie nieprzyjemnie. Czas, który powinno się przeżyć, tęskniąc za latem i słońcem. Niektórzy jednak poczekać nie chcą i w sezonie zimowym wybierają się na zagraniczne, egzotyczne wakacje.

Bez względu na porę roku - odpoczywaj w Polsce

Narty, sporty zimowe
Author: boogy_man
Source: www.sxc.hu
Polska na weekend czy też na wakacje staje się dla co poniektórych osób, w dużej mierze cudzoziemców, miejscem gdzie można wypocząć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Przez nasz kraj przebiegają tysiące szlaków turystycznych w poszczególnych regionach. Każdy region jest niepowtarzalny i przyciąga do siebie przeróżnymi atrakcjami, które warto wziąć pod uwagę planując odpoczynek 2014!

W jaki sposób dotrzeć do pięknej Holandii?

transport
Author: Herb Neufeld
Source: http://www.flickr.com
Większość z nas nie ma wątpliwości, iż Holandia jest krajem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Co roku odwiedzają go tysiące podróżnych z Polski. Ale w Holandii nie braknie naszych rodaków, którzy wyjeżdżają do tego kraju w poszukiwaniu pracy. Praca w Holandii jest dla wielu osób szansą na znalezieni godnego zarobku. Polacy pracują w Holandii w bardzo wielu rozmaitych branżach. Mnóstwo Polek wyjeżdża do Holandii do pracy w charakterze opiekunek osób starszych.

Odzież turystyczna – jakimi cechami powinna się odznaczać?

turystyka
Author: Paxson Woelber
Source: http://www.flickr.com
Zwolenników aktywnego spędzania czasu poza pracą bez przerwy jest coraz więcej. Aktualnie już nie tylko z przyjemnością jeździmy na rowerze, ale zamiast plażowania preferujemy wędrówki po górskich szlakach. Nie tylko dostarcza nam to dużej porcji ruchu, ale również pozwala na naprawdę bliski kontakt z przyrodą. By jednak w trakcie górskiej wędrówki czuć się swobodnie i bezpiecznie, wymagana jest wysokiej jakości odzież turystyczna.

Już dziś zaopatrz się w pojemniki na wodę oraz palniki turystyczne na każdą górską wyprawę

turystyka
Author: Paxson Woelber
Source: http://www.flickr.com
W ostatnich latach zdecydowanie popularniejsza staje się turystyka górska. Rokrocznie na szlakach turystycznych da się spotkać coraz więcej osób. Wiele rodzin z malutkimi dzieciakami wybiera się w każdą wolną niedzielę na spotkanie z przyrodą. Niesłychanie ważne jest to, aby być odpowiednio ubranym , a także wyposażonym w niezbędny sprzęt. Przed każdą piesza eskapadą należy sprawdzić czy w plecaku znajduje się peleryna, woda do picia, coś do zjedzenia, mapa i latarka.

Oryginalne sposoby na niezapomniane podróże – różne usługi biur podróży we Wrocławiu

biuro podróży
Author: FuturePR
Source: FuturePR
W dwudziestym pierwszym wieku w Polsce jest bardzo dużo okazji pod względem licznych wyjazdów dla turystów – z tego powodu warto z nich skorzystać kiedy jedynie ma się taką możliwość. Podróże to nie jedynie niezrównana okazja na odpoczynek, ale także odkrywanie języków obcych, nawiązanie atrakcyjnych znajomości, możliwości spróbowania lokalnych specjałów oraz cudowna przygoda.

Pages

Subscribe to RSS - turystyka

Nagrania