Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Odzież turystyczna – jakimi cechami powinna się odznaczać?

turystyka
Author: Paxson Woelber
Source: http://www.flickr.com
Zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu każdego dnia jest coraz więcej. Obecnie już nie tylko z przyjemnością jeździmy na rowerze, ale zamiast leniuchowania na plaży chętniej wybieramy wędrówki po górach. Nie tylko dostarcza nam to dużej porcji ruchu, ale też pozwala na naprawdę bliski kontakt ze światem natury. Aby jednak na szlaku czuć się swobodnie oraz bezpiecznie, potrzebna jest wysokiej jakości odzież turystyczna.

Wyjeżdżamy w góry - co kupić?

góry zimą
Source: pl.tripadvisor.com
Przygotowanie na wycieczkę górską jest bardzo istotne - zmienna i kapryśna pogoda, nagłe spadki temperatury w górach są dość powszechne. Chociaż wycieczka w góry to zdrowa forma spędzania wolnego czasu, to może się źle zakończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to niezbędnik, solidne plecaki górskie i odzież to następna rzecz.

Wyruszamy w zimie w góry - sprzęt oraz ubiór

w górach zimą
Author: Jeremy Bronson
Source: http://www.flickr.com
Co roku spora ilość osób staje przed dylematem - w jaki sposób się przyodziać a także co zapakować do plecaka idąc w góry. W lecie kwestia wygląda zdecydowanie lepiej aniżeli w zimie. Zima to wielowarstwowa garderoba, stosowne obuwie trekingowe razem z osprzętem pozwalającym pewnie oraz wygodnie przemierzać w wyższym stopniu wymagające trasy.
Subscribe to RSS - spodnie

Nagrania