Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Odzież turystyczna – jakimi cechami powinna się odznaczać?

turystyka
Author: Paxson Woelber
Source: http://www.flickr.com
Zwolenników aktywnego spędzania czasu poza pracą bez przerwy jest coraz więcej. Aktualnie już nie tylko z przyjemnością jeździmy na rowerze, ale zamiast plażowania preferujemy wędrówki po górskich szlakach. Nie tylko dostarcza nam to dużej porcji ruchu, ale również pozwala na naprawdę bliski kontakt z przyrodą. By jednak w trakcie górskiej wędrówki czuć się swobodnie i bezpiecznie, wymagana jest wysokiej jakości odzież turystyczna.

Wyjeżdżamy w góry - co kupić?

góry zimą
Source: pl.tripadvisor.com
Przygotowanie na wycieczkę górską jest bardzo istotne - zmienna i kapryśna pogoda, nagłe spadki temperatury w górach są dość powszechne. Chociaż wycieczka w góry to zdrowa forma spędzania wolnego czasu, to może się źle zakończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to niezbędnik, solidne plecaki górskie i odzież to następna rzecz.

Wyruszamy w zimie w góry - sprzęt oraz ubiór

w górach zimą
Author: Jeremy Bronson
Source: http://www.flickr.com
Co roku spora ilość osób staje przed dylematem - w jaki sposób się przyodziać a także co zapakować do plecaka idąc w góry. W lecie kwestia wygląda zdecydowanie lepiej aniżeli w zimie. Zima to wielowarstwowa garderoba, stosowne obuwie trekingowe razem z osprzętem pozwalającym pewnie oraz wygodnie przemierzać w wyższym stopniu wymagające trasy.
Subscribe to RSS - spodnie

Nagrania