Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Solidne buty do misji specjalnych. Czym się kierować przy ich kupnie?

buty
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com
Niemal każda kobieta w swej garderobie piękne buty na co dzień, wysokie szpilki na specjalne wyjścia, baleriny, czasem także parę butów sportowych. Ale nie każda ma buty specjalistyczne, potrzebne do uprawiania sportów (wspinaczka, jazda konna) albo zimowe buty traperki na ekstremalnie niskie temperatury. Jakimi zasadami się kierować przy zakupie takich butów?

Ogrody

ogród zimowy
Author: Reynaers Polska
Source: Reynaers Polska
To ślad po okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, kiedy pracownikom z wielu dziedzin darowano małe skrawki terenu w ramach wynagrodzenia za dobrą pracę. Można uznać, że to był jeden z garstki dobrych pomysłów, które pojawiły się w intelektach komunistycznych władz. Człowiek na emeryturze ma dużo czasu i pragnie czuć się jeszcze do czegoś użytecznym.

Chłodnictwo w praktyce

chłodnictwo
Author: BillSmith_03303
Source: http://www.flickr.com
W czasach dzisiejszych zmian klimatycznych oraz rozmaitych kwestii związanych z odkryciami naukowymi, magazynowaniem i transportowaniem doskonale działające chłodnictwo staje się coraz istotniejszą gałęzią technologii. Jest bardzo ważne, by niektóre przedmioty – te jak dla przykładu żywność, leki oraz dopasowane substancje chemiczne – przebywały w idealnych warunkach termicznych. Dzięki zyskaniu właściwie niskich temperatur można również dokonywać procesu liofilizacji czy wytwarzania tzw. suchego lodu. Takie warunki zapewnić może wyłącznie wyjątkowo szybko działająca automatyka chłodnicza.

Książki w formie audiobooków ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym

książki i audiobooki
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Ważnym przejawem życia człowieka jest jego "konik". Słowem, to co robi poza swoim powinnościami szkolnymi czy codziennymi. Formy wykorzystywania wolnego czasu na pewno są mocno zindywidualizowane.

Niektórzy z nas wolą aktywnie wykorzystywać czas np. uprawiając ogród, inni ludzie z kolei uwielbiają wycieczki rowerowe czy też siłownię, niektórzy lubią bardziej bierne spędzanie czasu jak na przykład delektowanie się muzyką, lektura itp.

Jak zapewnić sobie wirtualną rozrywkę na wysokim poziomie?

Xbox One
Author: Compudemano
Source: http://www.flickr.com
Nikomu raczej nie musimy tłumaczyć tego, że szeroko rozumiana komputerowa rozrywka jest obecnie tak wszechstronną dziedziną, że absolutnie każdy z nas może w niej znaleźć całe mnóstwo atrakcyjnych dla siebie możliwości. niewątpliwie warto zainteresować się tą tematyką nieco bliżej, bo może to być rewelacyjna propozycja dla każdego, kto tylko pragnie spędzać swój czas w rzeczywiście atrakcyjny sposób, świetnie się przy tym bawiąc.

Samolotowe urlopy

Author: Dave Heuts
Kiedy sto dziesięć lat temu pomysłowi Wilbur i Orville Wright mieli swój pionierski lot, nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że startuje nowa epoka w historii świata. Oto człowiek wzleciał w nieboskłon, urzeczywistniając wielkie marzenia całych pokoleń. Potem marsz techniki potoczył się gwałtownie – w czasie pierwszej wojny światowej samoloty stały się po raz pierwszy maszyną do walki.

Elektrosprzęt – na co należy jest zwrócić uwagę przy kupnie?

bateria
Współcześnie chyba każda osoba korzysta z różnego typu urządzeń elektrycznych, także tych drobnych. Wszyscy posiadają telefony komórkowe, często nawet po kilka, ponadto aparaty cyfrowe, tablet, odtwarzacze mulitmedialne.

Sposób na rozwój miasta

Hotel
Author: Hotel przy Baszcie
Source: hotelprzybaszcie.pl
Poznań jest jednym z miejscowości które w sposób aktywny wspierają innowacyjne programy. Władze Poznania wspierają kontakty najbardziej intratne ekonomicznie, to kontakty na styku nauki oraz biznesu. To dzięki Wielkopolskiej Platformie Innowacyjnej - bazie danych dla wszechnic i dla biznesu.

Druk wodny jako nowoczesna technika nanoszenia wzorów

wzory
Author: Technolux
Source: Technolux
Hydrografiką określamy proces naniesienia obrazu na rozmaitego rodzaju powierzchnie. Może to być plastik, ceramika, drewno, lub szkło. Dzięki owej procedurze można przenieść obraz na przestrzenie płaskie, także te o nieregularnym kształcie.

Pages

Subscribe to RSS - technologia

Nagrania