Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

W weekend na rower

Author: sfllaw
Jazda na rowerze ma bardzo wiele pozytywnych aspektów. Jest to bardzo dobra możliwość dla osób odchudzających się, jak i dla tych, którzy chcą umacniać mięśnie, ulepszyć kondycję, lub po prostu chcących zrelaksować się w czasie odpoczynku. Rower spełni zadania środka komunikacji, spokojnie zastępując samochód i tramwaj. Gładko dojedziemy nim do pracy czy szkoły, co więcej miniemy korki oraz inne utrudnienia na drodze, zarazem czynnie włączymy się w ochronę środowiska. Warto rozważyć czy rowery miejskie to nie główny środek lokomocji, jaki sobie życzymy.

W których bałtyckich miejscowościach warto nabyć domek letniskowy?

Plaża nad Bałtykiem
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Nie da się zanegować zjawiska, że szeroko rozumiany wypoczynek stanowi dla nas niezmiernie istotną część naszej powszedniości. Jest to bowiem czynność, dzięki której zdołamy skutecznie odnowić utracone przez nas siły.

Jak małym sumptem zafundować sobie wakacje nad morzem?

kwatery
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Duża część z nas doskonale wie, że wakacje to okres, na jaki wyjątkowo mocno czekamy. To właśnie w trakcie upalnych wakacyjnych miesięcy będziemy mogli nareszcie skutecznie zapomnieć o wszystkich kłopotach związanych z wykonywaniem przez nas pracy. To również wtedy najczęściej przypada czas urlopów w większości zakładów pracy w naszym kraju. Przełom wakacyjnych miesięcy to świetny czas na zorganizowanie wolnych dni w innym środowisku niż dotychczas. Doświadczenie ewidentnie pokazuje nam, że w wielu przypadkach potrzebujemy w tym okresie spędzić kilka dni w nadmorskich okolicach, gdzie będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym klimatem.

Wszędzie słychać pytanie: gdzie są Ci faceci? Czy prawdziwych facetów już faktycznie nie ma?

polowanie
Author: per Corell
Source: http://www.flickr.com
Mawia się, że prawdziwych mężczyzn już nie ma. Zewsząd ogłasza się, że nastała epoka narcyzów, czyli facetów zapatrzonych w siebie, mężczyzn bez cech szczególnych, bez cech, które powinny być ich największymi zaletami. Istotnie, że coś uległo zmianie, lecz nie jest to jedynie wina facetów. Dawniej po prostu życie było prostsze, dzisiaj zmieniło się sporo rzeczy, a wyniki są tego typu, że role społeczne i kulturowe się trochę wymieszały. Pomimo tego, mężczyźni jako gatunek istnieją, są jednakże bardziej elastyczni niż dawniej.

W jaki sposób harcerz powinien przygotować się do obozu?

obóz harcerski
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
Duża część z nas dobrze wie, że posiadanie przez nas pasji jest ważnym elementem naszego życia. Jest to element, który pozwala się nam rozwijać oraz kategorycznie poszerzać nasze horyzonty. Można odważnie zaryzykować określeniem, że człowiek bez prywatnej pasji przegapia sporo drogich rzeczy we własnym życiu.
Subscribe to RSS - środowisko

Nagrania