Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Wrocław i Gdańsk – czy warto zobaczyć?

Wrocław
Source: www.morguefile.com
Istnieje wiele miejsc w kraju, które warte są odwiedzenia. Wielkie miasta posiadają swój specyficzny urok. Poza typowymi propozycjami, które są zazwyczaj wymieniane, czyli Warszawą i Krakowem, istnieje jeszcze dużo pozostałych, wartych zobaczenia miast. Ich walory powstają z różnych czynników. Może to być znaczna liczba obiektów zabytkowych, wspaniałe widoki, lub też szczególne położenie miasta.

Wschód zaprasza

Wycieczki na Białoruś
Source: www.oliviaforever.pl
Wschodnie obszary Europy są jeszcze marnie poznane przez rodaków. Tysiące mieszkańców Polski latem jedzie na chorwackie i tunezyjskie plaże, jedynie mała garstka wielbicieli wschodnich cywilizacji stawia na wyprawę do Rosji i innych ościennych państw. To wielki błąd.

Czy warto wybrać się na Wschód?

flaga rosji
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Wschodnie regiony Europy są dalej słabiutko poznane przez Polaków. Tysiące rodaków latem udaje się na cypryjskie i tunezyjskie plaże, jedynie mała garstka wielbicieli wschodnich cywilizacji wybiera wycieczkę do Rosji i innych sąsiednich krajów. To znaczny błąd.

Mamy u nas wiele fajnych zakątków!

wycieczka
Author: David Howard
Source: http://www.flickr.com
Czy Polska jest najbardziej urokliwym miejscem na Ziemi? Najzupełniej obiektywnie nie można odpowiedzieć na tak postawione zapytanie. Zapewne w rankingach najpiękniejszych państw nas ogólnie nie ma: nie oszukujmy się, nasza architektura znacznie odbiega od chociażby francuskiej. Jednakże i tak Polska to to miejsce, które jest pod bardzo wieloma względami godne zainteresowanie. Respektujmy własną ojczyznę, no czy tak naprawdę mamy jakieś inne wyjście? Zacznijmy artykuł od jednego polecenia: warto jak najszybciej szukać mapy pomorze - ładne mamy to Morze Bałtyckie...
Subscribe to RSS - Gdańsk

Nagrania