Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Wspaniałe miejsca noclegowe pod sudeckimi szczytami

hotel
Author: David Amsler
Source: http://www.flickr.com
Pobyt w Szklarskiej Porębie to wspaniały przykład ciekawej turystyki krajowej. To piękne miasto w południowej Polsce ma dużo wspaniałych atrakcji turystycznych, które są w stanie zachwycić nawet najwybredniejszego podróżnika – zarówno amatorów aktywnego wypoczynku, jak i osoby jakie pragną wypocząć pod każdym możliwym względem.

Buty trekkingowe dla pań idealne na górskie wycieczki

choroby
Wielu ludzi lubi przeznaczać urlop na wycieczki górskie. Mniej wprawieni turyści wychodzą w góry na krótko, a noce spędzają w ośrodkach mieszczących się w pobliżu górskich szlaków.

W jaki sposób zapewnić sobie niezapomniany wypad w góry?

wypad w góry
Author: Matt Matches
Source: http://www.flickr.com
Nie od teraz wiadomo, że szeroko pojmowana turystyka to jeden ze stwierdzonych sposobów, dzięki którym uda się nam efektywnie zapomnieć o wszelkich problemach dnia codziennego. Lubimy aktywnie spędzać czas, dlatego że pozwala to z jednej strony rozszerzyć znacznie nasze horyzonty, ale również przeżyć coś niepowtarzalnego. W związku z takim stanem rzeczy przez cały czas poszukujemy nowych pomysłów na organizowanie przez nas wolnego czasu.

Jak być przygotowanym do wyjazdu w góry? O którym sprzęcie podczas pobytu w górach nie można zapominać?

kurtki softshell
Author: Ben Garrett
Source: http://www.flickr.com
Wyjazd w góry to jedna z mocniej popularnych pośród Polaków form spędzania wakacji lub urlopu. W ostatnich latach polskie i słowackie Tatry, lub również także inne góry przeżywają prawdziwe oblężenie. W jaki sposób przygotować się do takiej podróży? O czym pamiętać szczególnie, jak wybieramy się na wysokogórskie SPAcery szczególnie na naprawdę sporej wysokości?

Najlepsze obuwie górskie we Wrocławiu

Piękne góry
Gdy naszym hobby jest wędrowanie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji przykładowo zwiedzanie jaskiń musimy mieć odpowiednio dopasowany sprzęt, który da nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wyjazdów. Każdy porządny sklep turystyczny oferuje takie wyposażenie w swojej ofercie jak chociażby buty do wspinaczki ściankowej. Ostatnio zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, ponieważ wybierają się na wędrówki bez przygotowania. To właśnie brak solidnego przygotowania planu wycieczki górskiej jest częstą przyczyną tragedii.

Niezbędnik rozsądnego turysty

Góry z samolotu
Source: en.wikipedia.org
Każdy podróżnik, który odznacza się mądrością, powinien zawsze pakować ze sobą pewien pakiet najważniejszych rzeczy. Akcesoria turystyczne należy naturalnie dobierać do rodzaju wycieczki – innego gatunku sprzęt powinno się zabierać w góry, inne na wyprawę po pustynnych nizinach. Kluczowa jest także pora roku, a więc i klimat dominujący w danym regionie globu. Musisz bezwzględnie o tym nie zapominać, bo pogoda może cię zmylić – w wysokich partiach gór zazwyczaj jest zimniej niż na nizinach.

Perfekcyjne miejsce na wypoczynek

noclegi pieniny
Author: merec0
Source: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Sporo ludzi marzy o tym by gdzieś odpocząć i do głowy przychodzą im naprawdę różne miejsca. Warto jednak nim będziemy szukać miejsc poza naszym krajem pomyśleć o tym, co jest tu pod ręką.

Urlopowy czas to przede wszystkim wakacyjny wyjazd nad morze lub jezioro lub czynna forma wypoczynku, któremu mamy czas się wreszcie poświęcić

plecaki wolfgang
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Zaopatrzeni we odpowiedni osprzęt mamy możliwość bezpiecznie ruszać na uwielbiane wycieczki.


Ogromnie popularny w tym czasie, choć u nas jeszcze mało powszechny jest skitouring.

Pieniny jako doskonałe miejsce dla tych urlopowiczów, którzy latem lubią wypoczywać w górach

noclegi w pieninach
Author: Alexandru Panoiu
Source: http://www.flickr.com
Miłośnicy gór, a także górskich wypraw nie wyobrażają sobie urlopu bez wycieczki na południe kraju. Tatry czy Sudety to prawdopodobnie najpopularniejsze kierunki, lecz przygotowując urlopowe plany warto uwzględnić również i pozostałe regiony.

Pages

Subscribe to RSS - szlak

Nagrania