Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Wakacje inaczej

Author: Sport-shop.pl
Przygoda, ach przygoda! Nadchodzi lato, a razem z nim okres letnich wojaży. Nie wszystkim pasuje spędzanie następnego urlopu w hotelu z basenem. Dla takich ludzi świetną alternatywą może być przykładowo wybranie się pod namiot nad wodę, albo w urokliwy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, po prostu przed siebie. Jeżeli chcemy urlop spędzić aktywnie i ciekawie zdecydujmy się na tego typu przygodę.

Wyjeżdżamy w góry - co kupić?

góry zimą
Source: pl.tripadvisor.com
Przygotowanie na wycieczkę górską jest bardzo istotne - zmienna i kapryśna pogoda, nagłe spadki temperatury w górach są dość powszechne. Chociaż wycieczka w góry to zdrowa forma spędzania wolnego czasu, to może się źle zakończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to niezbędnik, solidne plecaki górskie i odzież to następna rzecz.

Wakacje pełen adrenaliny

Rodzinne zabawy na zdrowie!
Author: istockphoto.com
Source: istockphoto.com
Wielu rodaków wyobraża sobie idealny wypoczynek tylko nad ciepłym morzem. Leniuchowanie na ogromnej plaży od dawna jest synonimem udanego urlopu. Uwielbiamy wczasy w luksusowych kurortach, gdzie do naszej dyspozycji są wszelkie wygody. Można korzystać z zabiegów upiększających w najlepszych gabinetach SPA.

W co koniecznie powinniśmy wyekwipować się na górską wyprawę?

turysta na szlaku
Source: pixabay.com
Nie da się zanegować zjawiska, że turystyka to jedna wypróbowanych metod na zorganizowanie naszego wolnego czasu. Dla wielu z nas jest to znamienita rozrywka, dzięki której jesteśmy w stanie efektywnie zapomnieć o wszelakich kłopotach. Przeważnie również nie możemy doczekać się okresu wakacji, kiedy to uda się nam na długi czas odmienić nasze środowisko.

Wybierasz się w góry? Zaopatrz się w dobre buty trekkingowe.

ośnieżone góry
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Kiedy przychodzi urlop, zastanawiamy się, gdzie by tu wyjechać. Statystyki rozmaitych biur podróży przedstawiają, że zimową pora ludzie najentuzjastyczniej wyjeżdżają w góry. Jeżeli i Ty jedziesz w góry, w tym artykule uzyskasz informację, jakie rzeczy będą w czasie urlopu niezwykle użyteczne.

Sprzęt wspinaczkowy

człowiek ubrany w polar w górach
Author: Jeremy Bronson
Source: http://www.flickr.com
Większość interwencji służb ratowniczych dotyczy złego dostosowania amatorów wspinaczki górskiej do wymagających warunków terenowych. Nieprzygotowanie jest tak bardzo ekstremalne, że ludzie wybierające się w góry nierzadko nie znają nawet numeru alarmowego do właściwych służb. Był to jeden z najważniejszych powodów, dla którego na terenie kraju wprowadzono numer alarmowy 112. Góry są niebezpiecznym miejscem, w szczególności w okresie zimowym czy wczesno wiosennym, gdy nie stopniał jeszcze cały śnieg. Rozsądni amatorzy górskich wędrówek zawsze sprawdzają prognozę pogody oraz obecne warunki pogodowe panujące na miejscu, kontrolują także ostrzeżenia dotyczące lawin, ale w pierwszej kolejności są wyposażeni w konieczną dla takich warunków odzież.

Co nabyć na biwak

Namiot
Author: www.sport-shop.pl
Source: www.sport-shop.pl
Urlop czy to wiosną, czy latem należy planować z pewnym wyprzedzeniem. Dobrze nastawić się na bardziej czynne formy wypoczynku, może nawet pomyśleć o wyprawie w góry albo o biwaku? Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem i dowiedzieć się jakie namioty biwakowe trzeba kupić.
Subscribe to RSS - śpiwory

Nagrania