Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Najlepszy sprzęt w góry

Polskie góry
Source: http://www.tatry.info/
Jeżeli naszym hobby jest chodzenie po górach, wspinaczka także przy okazji przykładowo zwiedzanie jaskiń powinniśmy mieć odpowiednio dopasowany sprzęt, który zapewni nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w czasie wypraw. Sprawdzony sklep górski jest w takim przypadku bezcenny. Często, o wiele za często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o turystach, którzy giną na szlakach, ponieważ wybierają się na wędrówki bez przygotowania. To nie pogoda i trudność szlaku są przyczynami tragedii. To ludzka głupota.

Składamy ekwipunek na wycieczkę wysokogórską

góry
Source: http://www.citypictures.net/
Projektując zimowe wyjście w wysokie góry musimy przede wszystkim być stosownie przeszkolonym w zakresie posługiwania się oprzyrządowaniem, asekuracji, zagrożeń lawinowych jak też techniki wspinaczki zimowej. Bez stosownego przyuczenia i doświadczenia nie powinniśmy wybierać się sami na takie wyprawy. Trzeba pomyśleć o wyszukaniu odpowiedniego partnera, przewodnika lub kursu szkoleniowego.

Hotel Las Piechowice – urokliwe miejsce na pomyślny i idealny wypoczynek.

szklarska poręba
Author: Ashley Van Haeften
Source: http://www.flickr.com
Urlop to ulubiony temat ogromnej ilości ludzi. Tyczy się on nie tylko tych, które już się skończyły, ale także tych przyszłych, które dopiero będą zaplanowane. Jest to temat, przy, którym bardzo się odprężają oraz chętnie o nim opowiadają. Urlop to też najczęściej używany temat do nawiązania znajomości czy uspokojenia napięcia.

Pragniesz wyjechać na urlop w góry albo zamieszkać tam na zawsze – spójrz, gdzie jest najlepiej

piknik
Author: MSM Mońki
Source: MSM Mońki
Nasze państwo ma doskonałe położenie – na północy Bałtyk, na południowej części pasma górskie (na świecie jest mało państw, które mogą poszczycić się tak wyśmienitym umiejscowieniem). Rzecz oczywista, jak w każdym kraju, nasi rodacy są podzieleni na tych, którzy z lubością jeżdżą na urlop nad morze i tych, którzy oddadzą wiele za możność relaksu w górach.

Jak zorganizować sobie wyjazd w polskie góry, ażeby ciekawie przeżyć wolny czas?

Szklarska Poręba
Author: Karol K
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób śni o wolnym od codziennych obowiązków czasie. A gdy już taki nadchodzi za każdą cenę próbują odbiec od zwykłych obowiązków. Doskonałym na to sposobem jest podróż w odległe zakątki świata. Ciekawą propozycją są góry. Mają dobry wpływ dla zdrowia. Ponadto czarują pięknymi krajobrazami.

Udany wypoczynek w Karpaczu

Karpacz, kościółek drewniany
Author: Ronald Preuß
Source: http://www.flickr.com
Karpacz to bezspornie jeden z najpiękniejszych kurortów górskich naszego kraju. Leży we wschodnich Karkonoszach na wysokości 480 - 885 m n.p.m. tuż u podnóża Śnieżki (1602m n.p.m.), najwyższego szczytu Sudetów.

Pieniny, czyli doskonały pomysł na urlop

Rafting na Dunajcu w Pieninach
Author: Edgars En.
Source: http://www.flickr.com
Peniny to góry położone w południowej części naszego kraju i północnej Słowacji, będące najwyższą częścią długiego, porozdzielanego pasa skałek wapiennych. Jest to jeden z najbardziej uroczych zakątków w naszym Kraju.

Gdzie zorganizować niezapomniane wesele?

Ślub na stadionie, młoda para
Author: abcslubu.pl / Magia Kadru
Source: abcslubu.pl / Magia Kadru
W ostatnim czasie coraz więcej cudzoziemców podejmuje decyzję o zorganizowaniu wesela i zaślubin w Polsce. Nasz kraj jest w szczególności interesujący dla odwiedzających z zachodu, gdzie mimo postępującej skłonności do zrównywania cen, ciągle jeszcze jest drożej jak u nas.

Góry Izerskie są śliczne a także całkiem niedrogie!

Góry Izerskie
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Polska jest nizinnym krajem, ale na pewno mieszkańcy południowej części mają okazję z własnych okiem patrzeć na urokliwe góry. No wiadomo - nawet polskie Tatry mega wysokie to nie są, ale można w sumie powiedzieć, że praktycznie każdy fan łażenia po górach, nawet jeśli preferuje Słowację czy Italię, docenia docenić polskie góry. Czyli w jaki sposób zagospodarować urokliwie swoje wczasy w polskich górach? Niewątpliwie należy zacząć planowanie wyjazdu od znalezienia miejscowości, która tak jakby będzie bazą wypadową...

Pages

Subscribe to RSS - góry

Nagrania