Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Narty w Zakopanem

stok narciarski
Author: Kasya Shahovskaya
Source: http://www.flickr.com
Wakacje zawsze dobrze jest zaplanować z pewnym odstępem czasowym. Warto nastawić się na bardziej aktywne formy odpoczywania. Nie trzeba przy tym konieczne opuszczać kraju, aby zafundować sobie świetne przeżycia. Narty Zakopane mogą stanowić perfekcyjną okazję do sprawdzenia własnych możliwości oraz miłego spędzenia czasu. Takie rozrywki są bez wątpienia zalecane zwłaszcza tym osobom, które dysponują wolnym weekendem. Jest to doskonała oferta dla ludzi młodych i aktywnych lub też dla uczniów szkół, jak i całych rodzin. Czas,w którym można podjąć wiele wspaniałych i pasjonujących sportów zimowych zbliża się wielkimi krokami.

W które fascynujące miejsce należałoby wybrać się na tegoroczne wakacje?

Wakacje
Author: Argyll Holidays
Source: http://www.flickr.com
Wakacje 2015 zbliżają się coraz szybciej, wiosna już się zaczęła, ani się obejrzymy, a niebawem zacznie robić się coraz cieplej oraz rozpocznie się piękne, żarliwe lato. Czy wiesz już dokąd wybierzesz się na tegoroczne wakacje? Bezspornie doskonałych, wspaniałych miejsc, które wskazane jest odwiedzić w parne lato jest naprawdę wiele, zarówno w Polsce jak również za granicą.

Wakacje wynagradzają nam ciężką pracę

Łazienka, Uroczysko Siedmiu Stawów
Author: Uroczysko Siedmiu Stawów
Source: Uroczysko Siedmiu Stawów
Cały rok ciężko pracujemy i przykładamy wszelkich sił, by jak najwspanialej wykonywać własne obowiązki. Przez to podczas wakacji należą nam się odpowiednie wygody, a co się z tym wiąże, trzeba przyłożyć wszelkich sił, żebyśmy wtedy mogli sobie pozwolić na znacznie więcej. Należy więc tutaj rozpocząć od noclegu na odpowiednim poziomie i od obsługi, która sprawi, iż poczujemy się tak, jak byśmy byli w raju i jakby cały świat nagle padł u naszych stóp.

Sezon narciarski czas rozpocząć.

Góry zimą
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Styczeń wciąż trwa, jest to idealna pora dla fanów śnieżnego szaleństwa. Stoki narciarskie w Zakopanem doświadczają prawdziwe oblężenie narciarzy. Nic to nadzwyczajnego, warunki bowiem na śnieżne eskapady są perfekcyjne.

Rodzinne wakacje w Tatrach

Tatry, góry
Author: Mariusz Chilmon
Source: http://www.flickr.com
Tatry są najwyższymi polskimi górami. Na tle Karpat, których są częścią, wyróżniają się cechamiwybitnie alpejskimi, co obrazuje się piętrowym układem skupisk roślinnych.Przeciętna wysokość tatrzańskich szczytów to około dwa tysiące trzysta metrów, długość łańcucha w linii prostej – około pięćdziesiąt trzy kilometry, z kolei szerokość sięga trzydziestu kilometrów czyniąc z nich miejsce chętnie wybierane na wypoczynek 2014.

Co można robić ciekawego w czasie zimowego urlopu?

jazda na nartach
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Przynajmniej tygodniowy urlop w czasie zimy to coś niezwykłego. Szczególnie bardzo dużo powodów do radości mają takie osoby, które kochają sporty zimowe. Czyli najlepszym pomysłem dla chcących wypocząć w trakcie urlopu zimowego są narty. Muszę napisać, że jestem wielkim miłośnikiem narciarstwa, wychodzę z założenia, iż tak naprawdę to nie ma wielu bardziej wspaniałych form aktywności sportowej, aniżeli narty góry. Te osoby, które sądzą inaczej pewnie nigdy nie miały okazji uprawiać sportów zimowych!

Pragniesz wyjechać na urlop w góry albo zamieszkać tam na zawsze – spójrz, gdzie jest najlepiej

piknik
Author: MSM Mońki
Source: MSM Mońki
Rzeczpospolita ma doskonałe położenie – w północnej części morze, na południu szczyty gór (na świecie jest mało państw, które mają szansę pochwalić się tak wyśmienitym umiejscowieniem). Oczywiście, jak w każdym państwie, mieszkańcy Polski są pogrupowani na takich, którzy z lubością jeżdżą na urlop nad morze i tych, którzy wyłożą wiele za możność relaksu w górach.

Gdzie warto znaleźć nocleg w cudownym Krakowie?

Kraków
Author: John Kraus
Source: http://www.flickr.com
Z czym kojarzymy Zakopane? Tu każdy, kto był w tym mieście przypomni sobie coś innego. To niesamowite, ale Zakopane jest tak różnorodnym miastem, że wszyscy znajdą tam coś , co się im spodoba. Oczywiście, gdy jedzie się do Krakowa na wycieczkę szkolną to bardzo chcemy zauważyć Wawel i smoka. Ale, gdy jesteśmy starsi myślimy o tych zupełnie innych, mniej znanych obiektach, nie zawsze historycznych i oczywiście o wszystkich knajpach i kawiarniach, a to zależy od godziny. W dzień kawiarnia, a po zmierzchu klub nocny. Tak, więc jeśli mamy zamiar poczuć klimat Krakowa musimy wynająć apartamenty Zakopane centrum.

Największe atrakcje Zakopanego.

Łazienka, Uroczysko Siedmiu Stawów
Author: Uroczysko Siedmiu Stawów
Source: Uroczysko Siedmiu Stawów
Zakopane mienione przez wielu „zimową stolicą Polski”, to miasto powiatowe w Małopolsce. Jest to druga co do liczby mieszkańców, ( po Nowym Targu) miejscowość Podhala. Miasto liczy blisko dwadzieścia osiem tysięcy mieszkańców, i jest najogromniejszym ośrodkiem turystycznym w krajowych górach.

Pages

Subscribe to RSS - Zakopane

Nagrania