Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Hiszpania to państwo nader chętnie odwiedzany przez wędrowców. Są góry, są doliny, jest przede wszystkim morze i ów bajeczny, ulotny nastrój doskonałej stolicy.


plaża w Międzyzdrojach
Author: Matthias Haas
Source: http://www.flickr.com


Miasto to odróżnia się cudownym, ciągnącym się kilometrami, morskim brzegiem obok miasta. Hiszpanii pociąga podróżników ciepłym, przychylnym klimatem, również niepowtarzalnymi krajobrazami.
środowisko
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com


Planując atrakcyjne wczasy, należałoby skorzystać z oferty Costa Brava last minute. Jest to miejsce najentuzjastyczniej odwiedzone przez wczasowiczów z całego świata - zdecydowanie więcej zobaczysz pod tym adresem. Nazwa ta przekładana jest jako dzikie wybrzeże. Costa Brava rozpościera się na przestrzeni 60 kilometrów, od Barcelony po granicę z Francją. Już dawno temu wybrzeże to było uznawane za najpiękniejszy zakątek Hiszpanii. Aktualnie jednak, rozwijająca się tam szeroko rozumiana turystyka uczyniła, iż Costa Brava bardziej łączone jest z pospolitymi kurortami, nie oznacza to jednak, że brak tam urokliwych krajobrazów naturalnych. Entuzjaści przyrody i amatorzy piękna natury, mogą w dalszym ciągu podziwiać pozostałości pierwotnych pejzaży udając się na północną część wybrzeża, gdzie zalesione zatoczki, wysokie klify, także ładne wybrzeża i przezroczysta woda gwarantują odpoczynek na najwyższym pułapie.


Południowa część wybrzeża przypomina już bardziej rozwijającą się aglomerację miejską.


Nie brakuje w owych regionach znacznego zagęszczenia hoteli na wczasy zagraniczne, pensjonatów, również bloków mieszkalnych.


Wakacje to nie tylko czas ciepłych miesięcy. Na wczasy można się wybierać wówczas, kiedy w Polsce trwa niesympatyczna jesienna aura. Warto to zaplanować wcześniej, obserwując tanie biuro podróży.

Nagrania