Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Zima trwa w najlepsze, jest to idealna pora dla fanów śnieżnego szaleństwa. Stoki narciarskie w Zakopanem mają prawdziwe natarcie narciarzy. Nic to zaskakującego, warunki bowiem na zimowe eskapady są doskonałe. Zakopane – centrum zimowego ferworu.
Wyprawy w góry
Source: http://www.citypictures.net/
Zakopane - oceń - określane zimową stolicą Polski, jest drugim pod względem wielkości elementem Podhala. Położone w Rowie Podtatrzańskim u podnóża Tatr na wysokości 750–1126 m nad poziomem morza. Co roku na najbardziej popularnej skoczni Zakopanego - Wielkiej Krokwi, odbywają się zawody o Puchar Świata w skokach narciarskich, miały miejsce tutaj również zawody w narciarstwie klasycznym.

Czego mogą spodziewać się narciarze?Nie będzie przesadą stwierdzić, że w sezonie zimowym hasło stoki Zakopane jest częściej wpisywane przez użytkowników internetu niż najpopularniejsze określenia młodzieżowych grup muzycznych czy imiona przystojnych aktorów. Mieszkańcy posiadający kwatery czy pensjonaty w Zakopanem mają powody do zadowolenia - prognozy pogody przepowiadająduże opady, co zapowiada ośnieżone trasy i pełne wyciągi narciarskie Zakopane, a co za tym idzie – sporo klientów. Dla narciarzy przygotowano dużo stoków i tras narciarskich o zróżnicowanej trudności.

Jakie wyciągi narciarskie możemy znaleźć blisko Zakopanego?

Zakopane oferuje kompleksy narciarskie takie jak Kasprowy Wierch zakopane noclegi z wyżywieniem, Nosal Zakopane czy Polana Szymoszkowa Zakopane. Kompleksy oferują wyciągi linowe, krzesełkowe i orczykowe.
Narty biegowe, biegówki
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl
Nie zapominajmy odwiedzając stoki narciarskie w Zakopanem o zachowaniu bezpieczeństwa i sprawdzaniu pogody. Zimowe wycieczki wymagają kondycji, przygotować się trzeba do nich dużo wcześniej, uprawiając sport w ciągu całego roku i wzmacniając stawy. Nie należy również przeceniać swoich umiejętności, nasza pomyłka może zakończyć się niebezpiecznym wypadkiem.

Każdy fan zimowych wojaży znajdzie w Zakopanem coś miłego. Dla tych którzy, nie mogą brać udziału w śnieżnych wojażach oraz szaleć na snowboardzie czy nartach, Zakopane oferuje alternatywne atrakcje. Możemy spędzić przyjemnie czas w pubach i restauracjach, delektując się grzanym piwem i ciepłą ciastem, podziwiając górskie krajobrazy za oknem (Strona główna).

Nagrania