Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Góry zimą
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Tatry i Sudety w odróżnieniu od innych miejsc w naszym kraju mogą oferować niezapomniane atrakcje dla turystów w sezonie letnim i zimowym. Zimą są to rzecz jasna narty i możliwość spędzenia Świąt Bożego Narodzenia lub (skutery-wodne.com) sylwestra. Kuligi z pochodniami czy ogniska z góralską kapelą to emocjonujące przeżycia dla turystów. Wiosna, mimo końca sezonu narciarskiego, to z kolei dogodny czas na rodzinne Święta Wielkanocne, które można spędzić, podziwiając jeszcze żywe tradycje regionu. Latem nadchodzi czas na masową turystykę trekkingową, piesze wędrówki i zdobywanie szczytów, ale także na atrakcje, które oferują doliny.

Duża liczba basenów, spa i aquaparków, jazda konno lub bryczkami, wypożyczalnie rowerów, spływy kajakowe lub tratwą – to tylko niektóre atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku. Prawdziwi znawcy i miłośnicy gór z powodu zbyt dużych tłumów turystów świadomie jada w góry jesienią – to wtedy można liczyć na mniej turystów na trasach, ostre górskie powietrze, ciszę i spokój oraz możliwość podziwiania górskiej jesieni, która maluje tysiącami barw drzewa na zboczach, co pozostawia niezapomniane wrażenia.

Karkonosze
Author: hr.icio
Source: flickr.com
Górskie kurorty żyją z turystyki, oferują więc witryny internetowe, na których łatwo wyszukamy interesującą nas lokalizację oraz typ lokalu: mogą to być hotele lub spa, pensjonaty lub pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, campingi albo pola namiotowe. Musimy tylko wpisać w wyszukiwarkę frazy: noclegi w bukowinie tatrzańskiej, jeśli zamierzamy mieszkać w pobliżu Zakopanego, a zarazem uniknąć tłumów, lub (patrz ruszajwpolske.pl) Polanica Zdrój noclegi, gdy preferujemy wypoczynek w Sudetach. Serwis Google podpowie nam, jaką trasę dojazdu wybrać i jakie ciekawe miejsca znajdują się w pobliżu interesującej nas miejscowości.

Miejmy świadomość, że jeśli planujemy wyjechać na urlop w góry w najpopularniejszym okresie sezonu, musimy zarezerwować miejsca dużo wcześniej, niejednokrotnie noclegi w atrakcyjnych miejscach w czasie dni wolnych, świąt czy urlopu w sierpniu trzeba zabukować nawet pół roku wcześniej.


Author: A.T.

Nagrania