Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Ślub kościelny nie dla każdego?
Author: Enigma
Source: Enigma
Ostatnio coraz większa liczba cudzoziemców decyduje się na organizację zaślubin i wesela w Polsce. Nasz kraj jest w szczególności atrakcyjny dla odwiedzających z zachodu, gdzie wbrew postępującej skłonności do wyrównywania cen, wciąż jeszcze jest drożej jak u nas.

Każdy, kto ma to już za sobą dobrze wie, że rozplanowanie tego rodzaju uroczystości to przedsięwzięcie wymagające sporych nakładów finansowych. Na ten przykład można podać m.in. opłaty za orkiestrę, dekoracje, ubrania, wynajem samochodu, nocleg dla gości itp. Opłaty rozrastają się w nieskończoność, a każdy chce by jego wesele na długi czas zostało w pamięci wszystkich na nim obecnych. Nie dziwi więc, że wesele po góralsku zyskały sobie renomę poza granicami Polski, wśród tych, którzy z jednej strony szukają u nas odrobinę egzotyki, a z drugiej chcą nieco zaoszczędzić.Najbardziej atrakcyjnymi kierunkami tej weselnej turystyki są kurorty rozmieszczone wzdłuż zachodniej granicy kraju. Na każdym kroku powstają tu następne czarujące miejsca, które wabią możliwością wyprawienia wesela-marzeń.
moda ślubna
Author: Beata Augustyniak
Source: abcslubu.pl
Ze statystyk wychodzi, że największym zainteresowaniem cieszą się wesela w górach. Polskie góry przywitają weselnych gości przede wszystkim wyśmienitą kuchnią oraz niezwykłymi widokami, które jednocześnie wykorzystać można jako niesamowite tło dla ślubnych zdjęć. Dobór miejsca uzależniony jest od upodobań oraz zasobności kieszeni. Oferty są rozmaite: od nowoczesnych sal po odrestaurowane poniemieckie pałacyki. Każdy więc powinien znaleźć coś na miarę swoich możliwości oraz oczekiwań (sprawdź Rusiń-ski).

Pamiętać jednak należy, że posiadacze różnych restauracji, hoteli czy pensjonatów, mają napięte terminarze. W wielu przypadkach na wolny termin trzeba oczekiwać nawet do dwóch lat. Największa liczba chętnych na wesela (zapoznaj się z cenom organizacja imprez wrocław palacbrzezina.pl/oferty-specjalne) jest w miesiącach letnich. Coraz większą sławą cieszą się również wesela urządzane w czwartki lub w piątki. Tak więc w razie, gdy już dokonamy wyboru konkretnego miejsca, należy niezwłocznie zarezerwować odpowiedni termin, ponieważ chętnych, jak widać jest wiele i nie tylko pośród naszych rodaków.

Nagrania