Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Jeżeli jesteś wielbicielem wakacji, podczas których da się byczyć się na słonecznej plaży i obejrzeć dużo ciekawych miejsc, dobrym kierunkiem jest Hiszpania. Ten niesamowity kraj oferuje zarówno gorące wybrzeże, idealne dla wielbicieli plażowania, jak i multum zabytków.

hiszpania - miasteczko
Author: Jocelyn Kinghorn
Source: http://www.flickr.com
Najlepszym miastem dla tych odwiedzających, którzy chcą spędzić czas pośród zabytkowych budowli, jest rzecz jasna Barcelona, stolica niezależnej Katalonii. W tym fascynującym mieście wszędzie można podziwiać wytwory wybitnego, aczkolwiek chyba trochę zwariowanego artysty – Gaudiego.

Jego flagowym wytworem jest wyjątkowa katedra Sagrada Famillia, która swym wyglądem potrafi albo zachwycić, albo odpychać – jedno jest pewne, nikt nie przejdzie obok dzieła Gaudiego obojętnie. O ile odłożyłeś trochę gotówki do wydania na wymarzone wakacje, powinieneś postawić na ekskluzywne apartamenty w Hiszpanii. Tego typu miejsca odróżniają się od zwyczajnych hoteli wysokim standardem. Apartament zwykle posiada sporo większą powierzchnię i oferuje wiele udogodnień, takich jak np. wyposażona kuchnia albo jacuzzi. Zobacz więcej popularnych propozycji: tanie wakacje w HiszpaniiJeśli zamierzasz namierzyć korzystne propozycje wakacyjne w Hiszpanii, musisz spędzić trochę czasu na polowaniu na okazje. Aby odszukać niedrogie last minute na Majorkę albo do Barcelony, musisz systematycznie oglądać oferty z przedsiębiorstw podróżniczych (sprawdź na stronie). Informacje o takich gratkach zazwyczaj można przeczytać na portalach sieciowych firm turystycznych, zatem należy codziennie zaglądać na nie, by żadna gratka nie przemknęła niezauważona.

wakacje - Majorka
Author: Thierry Chervel
Source: http://www.flickr.com
Hiszpania to też państwo, które jest słynny z uwielbienia do futbolu. Jeśli wybierzesz wycieczkę do miasta stołecznego, bezwzględnie udaj się, by zobaczyć niesamowity stadion Santiago Bernabeu, gdzie na co dzień trenuje najlepsza drużyna w Hiszpanii. Przy sprzyjającym szczęściu może ci się uda dostać się na trening i pooglądać kosmicznych piłkarzy live – to wyjątkowe doświadczenie dla zapalonego zwolennika tego sportu.

Nagrania