Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!


Czytelnictwo na praktycznie całej kuli ziemskiej znacząco spada. Co prawda jesteśmy o wiele mądrzejsi, aniżeli poprzednie pokolenia, a tak czy siak nie czytamy aż tak sporo. Oczywiście i tak nie można sądzić, iż kiedyś absolutnie wszyscy czytali książki - w końcu analfabetyzm stosunkowo od niedawna nie jest problemem naszego społeczeństwa. Jednak prawda jest taka, że ulega zmniejszeniu liczba takich osób, które są w stanie docenić książkę. Dlaczego maleje nieustannie poziom czytelnictwa w Niemczech, USA, Szwecji bądź u nas?
książki przygotowujące do matury
Author: Alberto G.
Source: http://www.flickr.com
Cóż, pewnie rozchodzi się o to, iż w dalszym ciągu doba jest krótka - skoro przez znaczną część doby śpimy, zarabiamy na chleb, uczymy się, a do tego mamy wielu znajomych, nie powinno za bardzo zdziwić, iż na czytelnictwo nie starczy nam wolnych chwil. Naturalnie nie należy zapominać o trzech najpoważniejszych pochłaniaczach czasu - komputer, oglądanie TV oraz granie w gry. Zapewne gdyby kiedyś ludzie mieli okazję siedzieć na Youtube bądź Onecie, dużo mniej chętnie sięgaliby po nawet ciekawe książki (Książki na ceneo.pl/).Oczywiście to wszystko wymówki - gdy pytamy się własnego znajomego dlaczego nie przeczytał nawet Mickiewicza, nierzadko słyszymy, iż w grę wchodzi ciągły brak wolnego czasu. Dobra wymówka! Przecież ten znajomy najczęściej spędzi wiele czasu na choćby Internecie czy oglądaniu głupich filmików! A przecież książki sprawiają, że człowiek może wreszcie się wyciszyć, wypocząć. Należy także doceniać fakt, iż Książki zwiększają wyobraźnię, zasób słownictwa bądź wiedzę o bardzo wielu kwestiach.


Pewnie w Sieci, np. na forach dyskusyjnych, trudno to dostrzec, lecz wiele osób zbyt często popełnia bzdurne błędy ortograficzne. Oczywiście aktualnie błędy są podświetlane na czerwono, a więc to spowodowało, że trudniej o zrobienie błędu, ale cóż z tego, jeżeli codziennie wypisujemy na przykład faktury? Następny argument za tym by wreszcie czytać książki. Nie ma lepszego sposobu na walkę z dysortografią, aniżeli właśnie nawet głupia literatura. W dalszym ciągu będzie spadało czytelnictwo, to pewne, ale miejmy przynajmniej nadzieję, iż polskie elity nie będą zaliczać się do tego niezbyt chlubnego grona ludzi.

Nagrania