Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Polska to kraj nizin, ale na pewno mieszkańcy południowej części mają okazję ze swoich okiem spoglądać na śliczne góry. Wiadoma sprawa - nawet Tatry bardzo wysokie to nie są, ale można w sumie powiedzieć, że niemalże każdy miłośnik łażenia po górach, nawet jeśli woli Austrię albo Szwajcarię, jest w stanie mocno docenić polskie góry. A więc jak zagospodarować urokliwie własne wczasy w polskich górach? Na pewno należy zacząć planowanie wypadu od znalezienia miejscowości, która niejako będzie naszą bazą wypadową...
Góry Izerskie
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com
Może Góry Izerskie są OK? Zwłaszcza podróżni z Wrocławia oraz okolic bardzo lubią łażenie po górach. Można powiedzieć, że chociaż nierzadko ludzie wolą te trochę gwarniejsze miejsca, to jednakże jeżeli nie poszukujemy lansu, bez cienia wątpliwości nie możemy myśleć, że Góry Izerskie nie są doskonałe, powodujące, iż w sumie będziemy przynajmniej raz pragnęli do nich powrócić. No generalnie łażenie po górach jest bardzo wciągające, sprawiające, iż wreszcie moglibyśmy wypocząć. Musimy doceniać również to, że choć nierzadko uskarżamy się na wygórowane ceny, to jednakowoż w żadnym przypadku nie powinniśmy nie doceniać tego, iż przecież nierzadko bezproblemowo można trafić na te góry izerskie noclegi, które mimo wszystko aż takie bardzo drogie to nie są. Można śmiało powiedzieć, że baza turystyczna jest w południowej części naszego kraju bardzo dobrze rozwinięta.
Góry Izerskie
Author: Ruben Holthuijsen
Source: http://www.flickr.com
Zatem jeśli nawet nie mamy za wielu środków pieniężnych, tak czy siak nie możemy niejako w automatyczny sposób założyć, iż trudno o komfortowy nocleg za relatywnie korzystne pieniądze. Jeśli w grę wchodzi typowo polska baza turystyczna, chyba wyłącznie w nadmorskim Sopocie niesamowicie trudno o dosyć przystępny cenowo pensjonat czy hotel. Jednakowoż wypoczynek w górach, oczywiście nie mówimy o wybitnych warunkach noclegowych, bez żadnego kłopotu musi nas usatysfakcjonować. Na koniec artykułu pewnie zajedzie nieco truizmami: w każdym przypadku dbajmy o swoje bezpieczeństwo w czasie górskich wycieczek. Niby wiemy o tym świetnie, lecz i tak ciężko uważać, że zawsze potrafimy się rozsądnie zachowywać!


Nagrania