Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Chciałbyś zabłysnąć? Naucz się czegoś rzadkiego, zaskocz czymś niecodziennym i niezwykłym. Możesz przecież zostać morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Brzmi interesująco, prawda? Możesz też wspomnieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i udowodnić niedowiarkom, że faktycznie umiesz czytać w tym nieznanym języku. Masz możliwość robić wiele rzeczy, ale największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a zbiór niewykorzystanych szans.
Nauka w grupie
Author: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Source: http://www.flickr.com
Oj tak, mnogość możliwości to bardzo często zdradliwa ułuda wyboru, to widmo działania nakierowana na osiąganie więcej i więcej, ale jednocześnie, znajdujemy się w tym samym miejscu. Poruszony wcześniej język tybetański (kurs tybetańskiego) to tylko przykład, identycznie możemy powiedzieć o nauce języka węgierskiego czy nauce języka ukraińskiego (szkoła ukraińskiego), zaopatrujemy się w konieczne materiały, słowniki, lecz zamiast zacząć naukę, sterczymy w miejscu i oczekujemy chyba na jakąś wskazówkę, na sygnał start, który ktoś ma ogłosić.
Taki sygnał się nie pojawi, tak samo, jak nikt nie powie nam, żebyśmy w końcu powiedzieli, co dalej, stojąc na rozdrożu: wóz albo przewóz - przeczytaj więcej tutaj -, lepsze coś niż nic, lepiej zrobić coś później, aniżeli w ogóle. A ty ciągle tkwisz w miejscu i myślisz, co wybrać, a lata lecą. Tak dochodzimy do punktu, w którym trzeba podjąć dalsze decyzje. Załamać się? Czekać na rozwój wydarzeń? posłuchać rad starszych znajomych czy może udać się do doradztwa zawodowego? Nic z tych rzeczy. Może zabrzmi to banalnie, ale musisz wsłuchać się po prostu w swój wewnętrzny głos. Jak to zrobić?


Najprościej, dobrze wiesz,w czym jesteś lepszy od innych, w czym zawsze przewyższałeś innych, a w jakich dziedzinach byłeś słabszy. To najprostszy sposób, żeby „prześwietlić” siebie na nowo, by znaleźć wewnętrzną moc. To także najlepszy sposób, żeby zabłysnąć w swoim fachu, specjalizacji, która jest w tobie, tli się gdzieś wewnątrz ciebie, ale z racji różnych wydarzeń, złych wyborów, wypadków życiowych, zatraciłeś to, co teraz zamierzasz odzyskać. Do dzieła!

Nagrania