Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Krzesiwo zapewni nam ogień w każdej sytuacji
Dzisiaj do otrzymania ogniska wystarczy posiadać zapałki lub zapalniczkę. Co jednak zrobić kiedy uwielbiamy podróżować, często śpimy w lesie, lub kochamy wyjazdy pod namiot? Wtenczas najlepiej będzie jeśli zaopatrzymy się w krzesiwo, będzie ono małe, proste w zastosowaniu, a jednocześnie daje nam świadomość, że bez problemów będziemy mogli rozpalić ogień w każdych warunkach.

krzesiwa dla harcerzy
Co więcej należy tu powiedzieć, że tego rodzaju rzeczy możemy nabyć w wielu marketach sportowych oraz wojskowych, zatem nie powinniśmy posiadać problemów ze zdobyciem tego tworzywa, a jego obsługa jest na tyle prosta, że poradzimy sobie z tym bez żadnego problemu.

Saperka nie bierze dużo przestrzeni
Udając się na survival, restauracja (więcej info) nawet na zwykły biwak, musimy zadbać o to, aby posiadać przy sobie kilka niezbędnych rzeczy, takich jak latarka, albo zapałki, lecz także świetnie sprawdzi się saperka - saperki turystyczne. Dzięki niej będziemy mieli szansę okopać namiot by nie wlatywała nam do niego woda jeżeli będzie padać, restauracja (więcej na ten temat tutaj) będziemy mogli wykopać dół, w którym zrobimy prowizoryczne siedzenie wykonane z pieńka. Trzeba wiedzieć, że obecnie saperka jest niewielka, dość lekka, a na dodatek przeważnie mamy szansę jej złożenia, więc nie będzie zabierała sporo miejsca w naszym bagażu. Należy ją mieć, bo praktycznie nie będzie nam przeszkadzała w czasie drogi, a przecież przenigdy nie wiadomo w którym momencie ma szansę się przydać.

By wytrzymać powinniśmy mieć odpowiednie sprzęty
Nie ma znaczenia czy udajemy się na przygodę z survivalem, czy na obóz pod namiotami, zawsze musimy być do tego dobrze przyszykowani. Przez to tak ważne okazuje się być to, żebyśmy mieli dobre narzędzia, które powodują, że bez kłopotu przetrwamy w każdych warunkach. Jeśli nie wiemy w którym miejscu je kupić, to powinniśmy odwiedzić sklepy sportowe oraz militarne, bo tam okazuje się być sporo takich rzeczy.

Nagrania