Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Polskie góry są niezwykle piękne, a dodatkowo zapewniają sporo ewentualności spędzania czasu. Poza narciarstwem dobrze też zdecydować się na przechadzkę górskimi szlakami.


Przed takim wyjściem potrzeba koniecznie przyszykować właściwe obuwie (sprawdź przykłady).


Góry wymagają zakładania odpowiednich butów – nie zapominaj o tym
harcerstwo
Author: Instituto Cervantes de Tokio
Source: http://www.flickr.com


Jeśli planuje się wycieczkę w góry, należy odpowiednio się do tego przygotować. Jednym z najważniejszych elementów, o którym należy myśleć w tym momencie bywa obuwie. Wysokie szlaki są wyjątkowo wymagające, przez to lepiej zatroszczyć się o wygodę i bezpieczeństwo. Obuwie do chodzenia po górach muszą być solidne, mieć wytrzymałą oraz oporną na ślizganie podeszwę. Lepiej również, gdy takie obuwie ma usztywnioną kostkę, ponieważ wówczas świetnie trzyma się stopa.


Zimą potrzebne będą inne buty


To, które obuwie - tutaj - bierze się w góry jest uzależnione od warunków pogodowych, a także pory roku. Zimą lepiej postawić na stricte buty zimowe, bo to niezwykle wymagający czas w górach, wtedy dochodzi do większej ilości wypadków i złamań - sporo więcej przeczytasz pod tym adresem. Nie wszystkie miewają miejsce na trasach zjazdowych, czasem do wypadków dochodzi w czasie chodzenia po górach, gdyż turyści mają nieodpowiednie obuwie.


Góry są piękne, ale mogą również być niezwykle niebezpieczne, szczególnie jeżeli ktoś lekceważy ich moc oraz nieprzewidywalność. Co roku dochodzi do licznych wypadków, a sporo z nich jest spowodowanych tym, że przyjezdni nie przygotowali się dobrze przed wyjściem na szlak.

Nagrania