Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Wakacje w naszym kraju, zresztą to nie tylko nasza domena, są całkiem długie - choć oczywiście fakty są takie, że uczniowie z pewnością mocno narzekają na to, iż przerwa szkolna jest zbyt krótka. Można tak naprawdę powiedzieć, iż nie jest łatwo uchronić swoje dziecko przed nudą. Bo choć niby dzieci całymi miesiącami czekają na dwumiesięczną przerwę od szkoły, to gdy już nadejdzie koniec czerwca, zaczynają się niemałe kłopoty... Jednakże nie można powiedzieć, że zawsze dzieci nie będą miały ponadprzeciętnych wspomnień z lata. O co dokładnie chodzi?


łąka
Author: PhillipC
Source: http://www.flickr.com/
Alternatyw jest dużo - oczywiście najbardziej znaczącą przeszkodą, przez właśnie którą miliony dzieci w Polsce nie mają zbyt interesujących wakacji są pieniądze. Trudno sądzić, że mogłoby być inaczej. Jednak jeżeli posiadamy odpowiednie pieniądze, zapewne nie będziemy mieć kłopotu z zajęciem swojemu dziecku wakacyjnego czasu. Na przykład weźmy w rachubę obozy konne. Ostatnimi czasy można dostrzec, że zwłaszcza dziewczynki lubią jeździectwo. Cóż, na pewno dziewczynki są lekkie, więc to sprawia, iż nie mają zazwyczaj kłopotów z tym by radzić sobie na obozie konnym.

Oczywiście są różnego rodzaju obozy jeździeckie - czyli są te, które są przede wszystkim adresowane do początkujących, jak i takie, które zasadniczo są wprost stworzone dla tych dziewczynek, które mają nieco większe doświadczenie. Nie ma większego problemu z doborem rodzaju obozu, choć nie jest dobrym pomysłem posyłanie swojej pociechy na obóz konny, jeżeli do teraz nie miała większej styczności z owymi zwierzakami.
konie
Author: Krzysztof Szustka
Source: Integer S.A.
Można tak naprawdę powiedzieć, iż wystarczy pójść do jakiejś stadniny, aby dziecko miało możliwość przyzwyczaić się do zwierząt. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę są zwłaszcza obozy konne organizowane na Mazurach.

Mazury to olśniewające miejsce, a więc można powiedzieć, że Zielone Płuca Polski są także bardzo dobre, jeśli w grę wchodzą kolonie. 14 dni na Mazurach, na przykład w Rynie, to coś fantastycznego. Odnośnie tego ciężko mieć wątpliwości. Dobrym rozwiązaniem są także kursy, dzięki którym dziecko będzie dużo lepiej się rozwijało. Jeśli jesteśmy już na Mazurach, dobrym rozwiązaniem jest nauka żeglarstwa. Naturalnie mówimy o dzieciach, a więc trudno mieć duże oczekiwania, lecz byłoby miło, gdyby dziecko przynajmniej zainteresowało się tym niesamowitym sportem wodnym.

Zobacz najlepszą propozycję w miejscu:
Szkoła jazdy konnej Patataj koło Warszawy

Nagrania