Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Gdy zabieramy do siebie do domu cudownego szczeniaczka to, nie za bardzo zastanawiamy się nad tym w jaki sposób go wytresować. Na początku po prostu jesteśmy zadowolone z tego, że mamy szczeniaka. Oczywiście są związane z nim obowiązki, bo trzeba wychodzić z nim na spacer i dawać mu jeść, do tego potrzebuje on jeszcze sporej porcji głaskania, więc trzeba się nim zaopiekować. Ale o typowej tresurze nie rozmyślamy. A, jeśli nie chcemy, żeby, kiedy pies podrośnie wszedł nam na głowę to najlepiej pomyśleć o tym jak wytresować psa. Nie jest to łatwe zajęcie, bo żeby pies rzeczywiście stał się posłuszny, to my jesteśmy zmuszeni być naprawdę konsekwentni i stanowczy.

Pies
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com
Nie można raz na coś psu pozwalać a potem danej rzeczy mu zabraniać. Istotne, żeby jednak od małego kształtować dobre nawyki. Oczywiście nie można wymagać od szczeniaka, by nie załatwiał swoich potrzeb fizjologicznych w mieszkaniu. Na początku należy go tego nauczyć, a żeby go tego nauczyć, trzeba chodzić z nim na podwórko kilka razy w ciągu dnia. Jeśli sami do końca nie wiemy, co robić, żeby dobrze tresować psa - warto przeczytać -, to warto poczytać książki albo obejrzeć programy w TV, dostaniemy wiele istotnych wskazówek - więcej tutaj.

A jeżeli chcemy mieć psa - klikaj - wytresowanego na tip-top i to nie jedynie w podstawowych aspektach, to warto iść do szkółki treserskiej. Tam nasz czworonóg zostanie wyszkolony a i my dowiemy się w jaki sposób panować nad naszym pupilem.

Pies to decyzja na całe jego życie
Gdy mamy w mieszkaniu psa, który nie reaguje na nasze komendy, wydaje nam się, że pies jest najzwyczajniej w świecie uparty. Ale prawda jest taka, że niestety to my sami jesteśmy temu winni. Należy po prostu mieć świadomość jak wytresować psa. A nie każdy wie, co robić, by pies we właściwy sposób reagował na nasze polecenia. Jednak, by pies reagował musi poznać owe komendy - sprawdź również.

Nic nie przychodzi ot tak, jeżeli mowa o tresowaniu psa. Jeśli mamy świadomość, że samodzielnie nie damy sobie z tym zadaniem rady, to najsensowniej pójść do treserów. Treserzy psów potrafią szybko doprowadzić do ładu zwierzę. Ale gdy jesteśmy właścicielami psa musimy brać pod uwagę, że my również będziemy musieli w pewien sposób zmienić swoje podejście do naszego psa.

Nagrania